Sociální sítě doložily naprostou bezbrannost naší civilizace, respektive její neschopnost při konfrontaci s nějakou ohrožující silou. Za dvacet let se nám nepodařilo v Afghánistánu vybudovat normální stát, protože o něj místní zjevně nestojí. Americká tajná služba totálně selhala a neodhadla, s jakou rychlostí padne celé území pod kontrolu Tálibů. A jedna z nejmocnějších sociálních sítí planety, americký Twitter, již čtyři roky úspěšně šíří posty tiskového mluvčího teroristického islamistického hnutí Tálibán. Trumpovi Twitter účet smazal, Tálibánu ne.
Zabihullah (..ذبـــــیح الله م ): Oficiální twitterový účet mluvčího islámského emirátu Afghánistánu Zabihullaha Mujahida. Uživatel se připojil v dubnu 2017. 287 000 sledujících.
Od dubna 2017 smazal Twitter celou řadu účtů, protože šířily nenávist nebo lži. Mezi nimi také účet amerického prezidenta Donalda Trumpa, i když ten „pouze“ vyjadřoval sympatie demonstrantům, kteří poté vyrabovali Kongres. Podporu Tálibánu, který obsadil celý Afghánistán, však mluvčí teroristů může na Twitteru nerušeně šířit.
Hovoří Zabihullah
- Další město je pod naší správou, v různých částech města byly rozmístěny speciální jednotky islámského emirátu, aby zajistily bezpečnost. Široká veřejnost je s příchodem mudžáhidů spokojená a je spokojená i s bezpečností.
- Dobyto bylo také město Paroon, hlavní město provincie Nuristan. Mudžahedíni z islámského emirátu vstoupili i do města Parwan, hlavního města provincie Nuristan, a převzali kontrolu nad provinční budovou, policejním ředitelstvím, zpravodajským centrem a veškerým jejich zařízením. Do rukou mudžahedínů se dostalo velké množství zbraní, vozidel a vybavení.
- Vojenské jednotky islámského emirátu vstoupily do Kábulu, aby zajistily bezpečnost. Jedna divize poražena v oblasti Pul-e-Charkhi, postup pokračuje normálně. Byla dobyta také hlavní města 9 obvodů Kábulu (Istalif, Surobi, Deh Sabz, Qarabagh, Khak-e-Jabbar, Paghman, Bagrami, Musahi, Chaharasyab, Guldara a Shakardara).
- Na všech ambasádách, diplomatických centrech, institucích a zařízeních byli v Kábulu cizí státní příslušníci, které jsme ujistili, že jim nehrozí žádné nebezpečí.
- Síly islámského emirátu mají za úkol posílit bezpečnost Kábulu a všech měst.
- Ujišťujeme všechny ambasády, diplomatické mise, instituce a sídla cizích státních příslušníků v Kábulu, že jim nehrozí žádné nebezpečí. Všichni by měli být v Kábulu v úplném klidu. Síly islámského emirátu mají za úkol udržovat bezpečí v Kábulu i dalších městech země.
- Situace v Kábulu je pod kontrolou. Často jsou zatýkáni lidé, kteří se podíleli na neplechách.
- Situace v Kábulu je normální, mudžahedíni jsou zaneprázdněni zabezpečováním. Občané by měli být v klidu.
Přímo z Afgánistánu na ty propagandistické lži roztrubované mluvčím islamistů reaguje identita @haqeqattalkhast: „Nechceme takové bezpečí.“ K tomu zveřejní video, na kterém skupina Talibů brutálně bije dvě děti.
Neschopnost na druhou
Když Twitter smazal Trumpův účet, považoval jsem to za naprosto legitimní krok. Trump šířil jak nenávist, tak – a to především – extrémně nebezpečné lži. Zásadní a nejdůležitější lží, kterou tento odbarvený wrestlingový bafuňář omílá na svých shromážděních dodnes, je tvrzení o zfalšovaných volbách. K jím vytrubované „zfalšovanosti“ však nikdy nedodal jediný důkaz. Trump – díky své funkci – tímto rozhlašováním lží přes sociální sítě výrazně přispěl k útoku na Kongres, kterým jeho druhá prezidentská lžikampaň de facto vyvrcholila.
Tiskový mluvčí Tálibánu má již čtyři roky na té samé sociální síti, která Trumpův účet smazala kvůli „nebezpečí dalšího podněcování k násilnostem,“ živý účet, na němž je nadále aktivní. A tento tiskový mluvčí nejen že podněcuje k násilnostem – on je omlouvá a patří k těm, kteří násilnosti proti západní civilizaci již dvacet let cílevědomě páchají. Navíc lže – stejně jako lhal na svém smazaném účtu Trump.
Již čtyři roky tak činí s laskavým tichým souhlasem Twitteru. Jako by tím naše civilizace potvrzovala, že se neumí bránit a že jediný, na koho si troufne, je končící hlava státu nějaké země našeho civilizačního okruhu. Na skutečného nepřítele, na sílu zla, která má na svědomí statisíce lidských životů, si netroufne. A dokonce dovolí, aby mluvčí tohoto zla využíval k šíření svého jedu naše – západní – technologie. Jenže Twitter je soukromá firma…
V roce 2005 ruská tajná služba FSB ve spolupráci s ruskou armádou zabila vůdce čečenských povstalců Aslana Maschadova. Vmanipulovali jej do vyjednávání s ruskou stranou, které probíhalo přes mobilní telefon. No a pak v průběhu jednoho z rozhovorů přiletěla na místo, kde se telefon podle dat operátorů nacházel, ruská raketa. Maschadov se odebral do sedmého nebe. I Američané umějí zaměřit připojené zařízení. Když tedy nezafungovala soukromá firma – sociální síť, mohla by převzít iniciativu armáda spolu s N.S.A.
Pro N.S.A. je velmi snadné zaměřit IP adresu – a tedy i geografickou pozici – zařízení, ze kterého právě ctihodný Zabihullah Mujahid tweetuje na téma, jak obyčejní Afghánci vítají popravy a zvěrstva, kterých se dopouštějí jeho spolubojovníci z kmenových klanů sdružených pod franšízou Tálibánu. A pro americkou armádu by bylo otázkou několika málo minut, než by na místo zaměřené podle IP adresy přístroje dopadla střela.
Tím by americké úřady účet Zabihullaha Mujahida vypnuly. Možná by byly potřeba střely dvě, protože některé informace tajných služeb ukazují, že pod válečnickým jménem Mujahid (arabsky مجاهد znamená „ten, kdo vede džihád“) se skrývají dva mluvčí. Ale i ty dvě střely by se vyplatily. Jenže odpáleny nebyly…
Zvoní nám umíráček?
Ten zoufalý kontrast mezi mazáním účtu Trumpa a mlčenlivým souhlasem s propagandou Tálibánu na Twitteru i neschopnost „Mujahida“ – či oba dva – vypnout jako by symbolizovaly úpadek naší civilizace. Jsme velmi přísní, když naše normy porušuje někdo z nás – a trestáme ho za to. Myslím, že v případě Trumpa zcela oprávněně. Ale to, že USA nejsou čtyři roky schopné vypnout twitterový účet mluvčího teroristů, respektive mluvčího samotného, ukazuje, že jsme ztratili soudnost i obranyschopnost. Takže je po vítězství Tálibánu v Afghánistánu globální chalífát zase o kousek blíž…