Falešní bankovní úředníci důvěřivého muže připravili o 400 tisíc korun. Policisté nyní varují veřejnost před podobnými praktikami. Pachateli hrozí v případě odhalení až pět let vězení.
Stačilo pár telefonátů s údajnými bankovními úředníky a muž na Českobudějovicku byl rázem o 400 tisíc korun chudší. Nejprve mu prý volající vyprávěl o úvěru, který si měl poškozený sjednat. Jelikož však o žádném úvěru nevěděl, řekl mu falešný bankovní úředník, že se zřejmě jedná o podvod a že mu zavolá jeho kolega.
Ten pak následně vysvětloval možnosti zabezpečení jeho bankovních účtů. Třetí telefonát byl od údajného pracovníka banky, který zdůraznil, že se jedná o vážnou věc a že prý bude následovat hovor s pracovníkem interní kontroly.
„.Skutečně i k tomuto hovoru došlo, neznámá žena, údajně pracovnice z banky, poškozenému sdělila, že byl na jeho osobu vzat falešný úvěr a jediná možnost, jak uchránit své peníze, je ta, že musí poslat své finanční prostředky na jiné bankovní účty. Tyto účty muži nadiktovala a on na ně následně odeslal v několika platbách více než 400 000 korun,“ sdělila na webových stránkách policie Štěpánka Schwarzová.
Následně prý poškozenému muži volal další falešný zaměstnanec banky, který oznámil, že na jeho bankovním účtu jsou podezřelé transakce, a zeptal se ho, zda je to skutečně on, což muž potvrdil. „Společně transakce zkontrolovali a hovor ukončili. Poškozený se však chtěl ujistit, že je vše v pořádku, a tak volal zpět na telefonní čísla, ze kterých mu bylo předtím voláno, ale pokaždé se mu ozval někdo jiný, než s kým hovořil předtím. Pak ho teprve napadlo zavolat na infolinku své banky, kde se dozvěděl, že se stal obětí podvodníka,“ doplňuje Schwarzová.
Nyní případ vyšetřují policisté z obvodního oddělení v Líšově. V případě odhalení hrozí pachateli pět let za mřížemi. Policisté upozorňují všechny majitele bankovních účtů, aby si své peníze hlídali a nikdy nedůvěřovali údajným pracovníkům banky, kteří zavolají a chtějí, abyste své prostředky převáděli na jiné účty.