Poté, co šéf žoldácké armády Prigožin již poněkolikáté ohlásil dobytí Bachmutu a k tomuto boji armádě osobně pogratuloval i diktátor Putin, rozjela se v oficiálních ruských médiích propagandistická kampaň, která má za cíl bitvu o Bachmut dostatečně prodat veřejnosti jako velké vítězství.
Zpravodajství ruských federálních televizních kanálů ohlásilo, že Bachmut je plně v ruských rukou, a jednotlivé stanice se předháněly s přinášením příběhů, které měly situaci popisovat jako velké vítězství, ovšem o Prigožinovi se nijak nezmiňují. Ani prohlášení ukrajinské strany, že boje ještě stále pokračují, zmiňovány nejsou.
„Artěmovsk (Bachmut se od roku 1924 do roku 2016 takto jmenoval po jednom z bolševických vůdců, pozn red.) je osvobozen. Událost historických rozměrů. Důležitý strategický bod a velký taktický úspěch pro naše síly,“ vysílal První kanál a poznamenával, že ti, kteří tam bojovali, budou oceněni vysokými vyznamenáními. „Mýtus, že Artěmovsk je nedobytná pevnost, byl zničen. Mise splněna,“ zaznělo ve vysílání, kde bylo zdůrazňováno, že jde bez nadsázky o „historický okamžik“ a že boje trvaly sedm a půl měsíce.
„Pravděpodobně máme stejné emoce jako dědové v Berlíně. Jsme tu, abychom chránili naši zemi. Děláme dobrou práci. Bojujeme proti neofašismu,“ ozvalo se v propagandistické reportáži.
„Naši stíhači nikdy nepustí nepřítele ani nepřátelské vybavení k jejich liniím. Tady je T-72, ukrajinský tank, který byl spálen na okraji našich hranic. Na něm je kříž – symbol nacismu, se kterým naši vojáci odvážně bojují,“ cílila na diváky stanice Rossija 1, jež opět zdůrazňovala, že „Artěmovsk“ je v ruských rukou a že jde o „strategicky důležitou osadu“.
„Artěmovsk, který kyjevský režim nazývá Bachmut, byl osvobozen. Z města byly vytlačeny poslední formace neonacistů. Klíčového vítězství dosáhly Wagnerovy útočné oddíly s podporou dělostřelectva a letectva Jižní skupiny sil,“ šířil do éteru pořad Dnes na kanále NTV. I zde bylo zdůrazňováno, že jde o klíčový strategický bod a důležité logistické centrum, odkud vedou silnice a železnice, a že „právě přes Artěmovsk zásoboval kyjevský režim své militantní skupiny na Donbasu“. Navíc autor tohoto pořadu připomněl, že „je pozoruhodné, že přesně před rokem byl Mariupol osvobozen od neonacistů“.