Během loňského ničivého hurikánu Maria zahynulo minulý rok 2975 lidí, říká oficiální odhad, který oznámil guvernér Portorika na konci srpna. Jenže nyní americký prezident Donald Trump tvrdí, že tomu tak nebylo. Na Twitteru sprostě tvrdí, že počet obětí byl 6-18. Vysoké číslo si údajně vymysleli Demokraté, aby poškodili jeho image.

„3000 lidí nezemřelo během dvou hurikánů, které zasáhly Portoriko. Když jsem opouštěl ostrov, POTÉ, co bouře udeřila, bylo 6 až 18 mrtvých. Jak šel čas, číslo se moc nezvedalo. Poté, o mnoho později, začaly zprávy o velmi vysokých číslech, jako 3000,“ popřel Trump počet obětí katastrofy.

„Udělali to Demokraté, abych vypadal tak špatně, jak to jen jde ve chvíli, kdy úspěšně sháním miliardy dolarů na pomoc Portoriku. Když člověk umře z jakéhokoliv důvodu, jako stáří, prostě je přidáme na seznam obětí. Špatná politika. Miluju Portoriko!“ napsal Trump na Twitter s tím, že za vším stojí Demokraté. Navíc obětí bylo očividně méně, protože mezi oběti započítali i lidi, jež zemřeli stářím.

Revue Forum Banner
FORUM 24 MONITOR
Další články autora