Ministr vnitra Libomír Metnar se bude podle serveru Seznamzpravy.cz zabývat případem Lubomíra Krejsy, poradcem šéfa komunistů, který bere na České poště 55 tisíc korun a přitom nechodí do práce.

Lubomír Krejsa je poradcem Vojtěcha Filipa. Jakožto místopředseda dozorčí rady pošty pobírá 60 tisíc korun měsíčně. Současně však má smlouvu jako zaměstnanec, za dalších 55 tisíc korun za měsíc. Jeho telefonní číslo není ani v interním systému České pošty. Působí také v dozorčí radě firmy Česká pošta Security, za 30 tisíc měsíčně.

Problém tkví v dohodě o pracovní činnosti, za kterou pobírá 55 tisíc korun. Jeho pracovní náplň je totiž neznámá. Údajně má být v sekci poštovní technologie jako specialista řízení požadavků s místem výkonu v Jindřišské ulici. Tam se jej reportérům nepodařilo zastihnout. Ministr vnitra na toto zjištění reagoval slovy, že to nechá prověřit.

Komunisté chtějí vliv na řízení státních firem a ten Krejsův na poště stále roste. Česká pošta je s třiceti tisíci zaměstnanci největší státní firma u nás.

Revue Forum Banner
FORUM 24 MONITOR
Další články autora