Koalici na Pražském magistrátě sestavili Piráti v čele s novým primátorem Zdeňkem Hřibem, které doplní hlasy Praha Sobě a Spojené síly pro Prahu. Lídři posledních dvou zmíněných v radě nezasednou. Předseda TOP 09 Jiří Pospíšil dokončí svůj mandát v Evropském parlamentu a Jan Čižinský se stane staronovým starostou Prahy 7, kde se v posledních letech těšil velké popularitě.

,,Jsme zklamaní z postupu lídrů vznikající koalice. Neudělají totiž vůbec nic. A Praha je tak v situaci, kdy za volant přecpaného autobusu usedá čerstvý absolvent autoškoly, a dva vychytralí kolegové kibicují z posledního sedadla. Hloupé na tom je, že pasažéry jsou všichni Pražané,“ říká místopředsedkyně ODS Alexandra Udženija.

Udženija působí na Pražském magistrátu od komunálních voleb v roce 2010, kdy se stala zároveň radní pro oblast majetku a podnikání. V uplynulých volbách obhájila svůj mandát zastupitelky, i když ODS v čele s Bohuslavem Svobodou v Praze vyhrála, šanci sestavit většinou koalici neměla. Občanští demokraté tak tentokrát spolu s ANO odchází do opozice.

Revue Forum Banner
FORUM 24 MONITOR
Další články autora