Seznamte se s krásnou buřičkou, která se zachovala naprosto nepřijatelně, když svou krásou oživila jinak nudné hlasování prezidenta Miloše Zemana a upozornila na Zemanův nekritický vztah k ruskému prezidentu Vladimiru Putinovi.
Jmenuje se Angelina Diashová. Podle údajů, které uvádí na sociální síti VK, žije v Kyjevě, kde také studovala (či ještě studuje) na Národní pedagogické univerzitě M. P. Dragomanova na fakultě zahraniční filologie (což je studium cizích jazyků). V Kyjevě zřejmě žije od narození, nebo převážnou část svého dosavadního života, protože právě odtamtud má téměř polovinu přátel na sociální síti (313 ze 727). Desítky přátel však má také z města Chmelnickyj (západně od Kyjeva), kam občas zašla i k módnímu fotografovi.
Narozeniny má 9. února, letos jí bude už 27 let. Skutečně se hlásí ke skupině aktivistek Femen, je členkou jejich uzavřené skupiny. Mezi přáteli však nemá nikoho ze správců skupiny.
Její oblíbení zpěváci jsou např. Kanye West či Michael Jackson a má ráda tance, např. tango či rumbu. Zajímá se o módu.
Zpravodajská agentura AFP ji v listopadu 2017 zachytila, jak si u památníku Velké říjnové revoluce v centru Kyjeva připomínala rudým kouřem z „Aurory“ sto let od této události a vyzývala ukrajinský proletariát, aby zlikvidoval „monarchii“ současného tamního prezidenta Petra Porošenka. Česká média v posledních dnech upozorňují i na její další excesy. Jedná se tedy zřejmě o komunistku. Zároveň však byla účastnicí revolučního Majdanu v roce 2014 a navštívila bývalou rezidenci svrženého prezidenta Viktora Janukoviče.
Možná je to jen holka, která má ráda pestrý život, květiny a módu. Zřejmě chce lepší svět a možná ani ještě nemá utříděné své politické názory. Na rozdíl od prezidenta Zemana.
V případě protestu proti prezidentu Zemanovi se přiklonila na stranu lidských práv. Zeman totiž mimo jiné zpochybnil existenci disidentů v Ruské federaci.
Na summitu Severoatlantické aliance pak tvrdil, že na Ukrajině nejsou žádní ruští vojáci, nebo o jejich působení přinejmenším nemáme důkazy. Jednak tím opomněl nadále trvající ruskou okupaci Krymu a města Sevastopol, jednak si zřejmě záměrně nevšiml ruských vojáků na dovolené vysílaných na Donbas, nikým nekontrolovaných údajně humanitárních konvojů kamionů, ruských vojáků (výsadkářů apod.) zadržených či zabitých na Donbase a tak dále. Švédský ministr zahraničí a expremiér Zemanovi tehdy doporučil, aby si Česká republika pořídila tajné služby, když už je mají všechny ostatní státy NATO.
Nakonec na podzim 2017 Zeman svůj nekritický obdiv k Putinovi korunoval při návštěvě Ruské federace, kdy prohlásil, že vyjde nastejno, jestli Rusko vstoupí do Evropské unie, nebo EU do Ruska. Tedy pod ruskou vládu, která má na svědomí obrovské množství životů včetně dětských obětí ve vyhlazovacích lágrech v Čečensku, nebo která bombardovala civilisty v Gruzii, zdánlivě v souvislosti s válkou v Jižní Osetii. Pod vládu, která dodala vyspělou obranu proti letounům nebezpečnému a nám nepřátelskému íránskému diktátorskému režimu. Pod vládu, která podporuje syrského diktátora a neumožnila vytvoření bezpečné bezletové zóny nad západní Sýrií, čímž nese značnou část odpovědnosti za migrační vlnu v Evropě. O okupaci Krymu a Sevastopolu i bojích na východní Ukrajině už byla řeč. Ale nemá smysl opakovat všechny hrozné činy současného ruského vedení. Prezident Zeman nechce slyšet a jeho voliči asi také ne.
V médiích se objevily informace, že aktivistka mohla být zaplacená Zemanovým štábem, aby stávající prezident vypadal jako oběť a mučedník. Je tu však i druhá a pravděpodobnější možnost: aktivistka prostě chtěla dosáhnout toho, aby k volbám přišlo více mužů, a to zejména Zemanovi odpůrci, kteří pak chtěli od médií dostat informaci, kdo je ta sympatická dívka, která řekla Zemanovi, že je Putinova děvka. Tedy pravdu.