V úterní MF DNES, která patří do svěřenského fondu premiéra Andreje Babiše, se objevil hlavní článek s titulkem „10 miliard přes J&T: Rusko, Česko, Karibik“. Informace, které článek obsahuje, evidentně pocházejí z Finančně analytického útvaru, který spadá pod Ministerstvo financí řízené Alenou Schillerovou.
Článek redaktora Karla Hrubeše pojednává o penězích, které měly v letech 2013 a 2014 proudit z Ruska, Estonska a Kazachstánu přes bankovní konta v J&T Bance v Praze. FAÚ transakce podle autora „označil za podezřelé“. Hrubeš má informace o tom, jak byly materiály předány policii, banka pochybení odmítá.
Není vůbec jasné, zda se odehrál trestný čin, jelikož vyšetřování stále probíhá. Alarmující ale je, že FAÚ předává informace novinám českého premiéra. To dokazuje například tato citace z textu: „Podle zdrojů MF DNES sice J&T Banka skutečně řadu podezřelých transakcí nahlásila, ale stalo se tak až poté, co se FAÚ na tyto převody sám dotázal.“ Ostatní instituce (banka či státní zastupitelství) jsou v článku citovány a jsou otevřeně dotazovány.
Není to poprvé, kdy ministerstvo vedené Schillerovou kooperuje s tiskem předsedy vlády. Asi nejkřiklavějším příkladem bylo zveřejnění závěrů Evropského úřadu pro boj proti podvodům (OLAF), který své závěry týkající se kauzy Čapí hnízdo zaslal právě českému rezortu financí. Vzápětí v Lidových novinách vyšel článek s titulkem „Zpráva OLAF kolem Babiše jen našlapuje“ a autoři Ondřej Koutník a Martin Shabu tvrdili, že zpráva nemluví o Babišovi ani o dotačním podvodu.
Když se ke zprávě OLAF dostala další média (která nepatří do Babišova vydavatelství Mafra), ukázalo se, že jde o otevřenou lež Lidových novin. Jejich šéfredaktor István Léko věc vysvětloval tím, že zpráva byla psaná narychlo.
Babišovy noviny slouží i k útokům na politické a další konkurenty. Zabývají se očerňováním některých aktérů kauzy Oleo Chemical a například z nahrávek Skupiny Šuman víme, že se kompromitující materiály plánovaly přímo s dnešním předsedou vlády.