Babišovy noviny zahájily frontální útok proti obyvatelům Šumavy a proti starostům jejich obcí. V obou denících, které Andrej Babiš vlastní, se objevily články, které zahajují závěrečnou kampaň proti senátní verzi novely zákona o ochraně přírody a krajiny.
Zaujal mne hlavně ten na poslední stránce Lidových novin (Ostravsko šumavským slzám nevěří, LN 18. února 2017). V něm se prof. Pavel Kindelmann vyjadřuje proti senátnímu návrhu. Od vedoucího oddělení výzkumu biodiverzity, Czechglobe, AV ČR bych očekával, že bude čtenářům vysvětlovat, v čem je pro Šumavu, kde po staletí žili lidé, prospěšné zavedení bezzásahovosti a následné divočiny na většině jejího území. Asi by se mu to příliš nedařilo, protože je vidět, co přinesl Šumavě první pokus s bezzásahovostí po orkánu Kyril v roce 2007.
Suchý les na 20.000 hektarech a začátek vysychání této dřívější zásobárny vody. Obul se tedy do starostů šumavských obcí, zejména starosty Modravy Antonína Schuberta, a vyčítá mu služební octavii, nájemné bydlení v obecním domku nebo to, že se obec ucházela o evropské fondy. Na paškál si bere také starostu Kvildy Vostradovského pro majetkové poměry jeho paní tchyně.
Na závěr dává pan Kindelmann profesorské rady poslankyním a poslancům. Vzkazuje jim, aby se nestarali o Šumavu a věnovali se raději svým volebním okrskům, kde určitě mají své problémy. To je určitě možné, ale má to jeden háček.
Zvítězí-li ekologický aktivismus na Šumavě, nespokojí se aktivisté a s nimi spříznění vědci s tímto úspěchem a budou šířit ekologický fundamentalismus i v dalších územích České republiky. Pak by tamější poslanci mohli své pasivity litovat.