Rozdělené město připomínající válečnou zónu. Desítky policistů, hořící auta, kameny a do toho místní obyvatelé a turisté, kteří se často nemohou ani dostat domů. I tak vypadá Hamburk dnešních dnů. U příležitosti důležitého summitu G20, na kterém se například poprvé tváří v tvář setkali americký prezident Donald Trump s ruským protějškem Vladimirem Putinem, se nejvíce projevili levicoví radikálové.
Zleva se v České republice (například známý A2larm) objevují dojemná zjištění o nepřiměřenosti policejního zásahu. Že prý nepokoje policejní složky dokonce vyprovokovaly. Takovýto pohled nemůže ale sdílet nikdo, kdo celou situaci alespoň chvíli sděloval (nebo dokonce ten, kdo byl na místě). Je totiž samozřejmě pravda, že pouhá menšina demonstrantů projevovala nejvyšší míru agresivity, s ostatními se dalo domluvit tak jako na každé jiné podobné akci a policisté se chovali velmi slušně jak k nim, tak ke každému, kdo potřeboval pomoc.
Přesto právě mezi policisty zůstaly nakonec desítky zraněných a musely dorazit posily z celého Německa. Je neuvěřitelné, jakou sílu má ještě v dnešní době radikální levice a jakými slovy je možné hájit házení kamenů, zapalování aut a boj proti zlému kapitalismu.
Navíc se později dozvíte, že je naprosto v pořádku zapálit auta v prodejně Porsche (což je pravděpodobně omluveno tím, že nikdo z výtržníků nemá na to, aby si koupil svoje), ale argumenty pro desítky dalších hořících aut ze čtvrti Altona už jaksi chybějí. Protože ničit majetek „obyčejným Němcům“, to už pravděpodobně policie nevyprovokovala.
Ve čtvrti St. Pauli se policejní kordony střetly s 500 demonstranty, nakonec bylo zatím zadrženo 83 lidí. Extrémní levice, která tak ráda žádá mír, lásku a rovnost, se prostě opět projevila jako násilnické sdružení hlupáků se zakrytým obličejem, kteří dostali celosvětově sledovanou příležitost se projevit.
Děkujeme, alespoň máme zase jasno. A nyní doufejme, že se budeme moci konečně věnovat zásadnímu summitu a jeho důsledkům na život všech lidí – včetně těch s dlažebními kostkami v rukou.