Na prezidentském zámku v Lánech společně obědvali dva klíčoví političtí souputníci. Miloš Zeman pozval na novoroční hostinu Andreje Babiše. Oba v doprovodu manželek. Podle prohlášení Hradu jde především o „společenskou událost“.

Mluvili například o plánech vlády na letošní rok, ale také o brexitu, jarních volbách do Evropského parlamentu nebo o letošním 30. výročí sametové revoluce z roku 1989.

Novoroční setkání prezidenta a premiéra je letitou tradicí. Zeman s Babišem se společně s manželkami setkali v současných funkcích prvně před rokem. Zeman letos po Novém roce poobědvá i s předsedy obou komor parlamentu. Se šéfem Sněmovny Radkem Vondráčkem a Senátu Jaroslavem Kuberou se setká na Pražském hradě 16. ledna. 

Loni se novoroční schůzka se šéfy parlamentních komor nekonala. Pražský hrad to nejprve zdůvodnil zaneprázdněním Zemana. Později prosáklo do médií, že tehdejší předseda Senátu Milan Štěch odmítl nabídnutý termín, který by byl před druhým kolem prezidentské volby.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner