Ministři vlády Andreje Babiše na dnešním jednání vlády opět potvrzují svůj střet zájmů, do kterého spadají společně s premiérem. Všechna dotčená ministerstva totiž odmítla opoziční návrh zákona, jehož cílem je zrušit povinnost přimíchávání biologických složek do pohonných hmot. To by znamenalo faktický konec byznysu Andreje Babiše v tomto oboru. Babišovi ministři tak znovu pracují ve prospěch svého šéfa a jeho privátního byznysu, navíc v oboru, kde premiér čelí další silné kritice za obrovský střet zájmů.
Výrobcem biosložky přimíchávané do paliv je totiž Babiš a odběratelem je Čepro skrze ministertsvo financí, jehož faktickým šéfem je také Babiš. Jak dlouho bude stát biosložku vyráběnou z řepky odebírat, je přitom čistě na rozhodnutí vlády. Tedy, sám Babiš rozhodne o tom, jak dlouho bude stát odebírat od Babiše tento produkt. Navíc má jít podle některých odborníků o zastaralý produkt, ve světě je běžné používat biosložku, která není vyráběna z řepky. Tu ale Babiš neumí vyrobit.
Opoziční návrh, pod kterým jsou podepsáni zástupci Pirátů, ODS, TOP09, STAN a SPD počítá s tím, že by stát měl Babišův produkt z chemičky Preol přestat odebírat. Mimochodem chemičku postavil s výraznou pomocí dotací. K návrhu zákona se vyjadřovala dotčená ministerstva. A jejich verditk? Proti návrhu je ministerstvo dopravy, průmyslu, životního prostředí (ministr Brabec šéfoval Preolu sousedící Lovochemii), zemědělství, jen ministerstvo financí je neutrální.
Že návrh zákona o tom, jak ochránit zemědělství České republiky před nekonečnými lány řepky, která nemá na půdu pozitivní vliv, neprojde vládou, bylo autorům jistě jasné už když dokument sepisovali. Nicméně celá záležitost je přínosná v tom, že opět připomíná, proč je Babiš v politice, proč vede vládu a kvůli čemu jsou tam jeho ministři. Ne aby pracovali pro českou krajinu a ekologii. Jsou ve vládě, aby pomohli peněžence Andreje Babiše. Dnes to opět potvrdí.