Většina britské veřejnosti vidí brexit jako selhání. Ukázal to průzkum veřejného mínění společnosti Opinium u příležitosti třetího výročí odchodu Velké Británie z jednotného trhu Evropské unie. Brexit podle lidí mohl za vysoké ceny v obchodech a brzdil vládní pokusy o kontrolu přistěhovalectví. Průzkum také ukázal, že velmi nízký počet lidí věří, že odchod prospěl jim nebo zemi.
Průzkum naznačuje, že sedm a půl roku od referenda nyní britská veřejnost považuje brexit za selhání. Jen jeden z 10 dotázaných lidí uvedl, že odchod z EU pomohl jejich osobní finanční situaci. Dalších 35 procent naopak tvrdí, že to bylo špatné pro jejich finance.
Pouze 9 procent respondentů uvedlo, že věří, že brexit byl prospěšný pro národní zdravotní systém. Naproti tomu téměř polovina odpověděla, že měl na toto odvětví negativní dopad. Stejně tak si malé množství lidí myslí, že odchod pomohl udržet nízké ceny v obchodech. Až 63 procent ho naopak považuje za významný faktor jak v pokračující krizi životních nákladů, tak v podpoře inflace.
Celkově jen 22 procent voličů uvedlo, že věří, že odchod z Evropské unie byl pro Spojené království obecně dobrý.
Spojené království z Evropské unie vystoupilo na základě referenda, které se konalo v červnu 2016. Necelých 52 procent hlasujících se vyslovilo pro odchod. Odsouhlasení tohoto významného milníku britských dějin následoval složitý proces odpoutání se od unijních politických a hospodářských struktur. Finální dohoda nakonec přišla čtyři a půl roku od referenda.
Mnozí obyvatelé Velké Británie od brexitu očekávali slibovanou ekonomickou prosperitu, konec byrokratizace a obecné zlepšení postavení země ve světě. To vše jim slibovala kampaň „Vote Leave“, jejíž hlavní tváří byl bývalý premiér Boris Johnson. Kontroverzně také tvrdil, že odchod z EU by národnímu zdravotnímu systému každý týden přinesl zpět 350 milionů liber. To se ale nestalo.
Kvůli nesplněným slibům někteří volají po referendu o opětovném vstupu do Evropské unie. Podle serveru Independent ho podporují dvě třetiny Britů.
V září se také konala v Londýně konala demonstrace, kde lidé požadovali opětovné přistoupení k EU. Pochodu se zúčastnily zhruba 3000 lidí, kteří prošli trasu od londýnského hotelu Hilton na Parliament Square. V cíli pochodu vystoupila řada řečníků, včetně bývalého belgického premiéra Guye Verhofstadta či britské aktivistky a přední zastánkyně setrvání Británie v EU Giny Millerové.
Nespokojenost s brexitem už ukázaly i dřívější průzkumy. V květnu ho například podle průzkumu společnosti YouGov považovalo za úspěch pouze 9 procent lidí v Británii. Téměř dvě třetiny dotázaných, 62 procent, ho pokládaly za neúspěch.