Televize Showtime bude vysílat Rozhovory s Putinem (The Putin Interviews, do češtiny se název překládá také jako Svět podle Putina) od 12. do 15. června. Už v předchozích dnech zveřejnila několik úryvků. V jednom z nich mluví Putin kromě jaderné války například také o Severoatlantické alianci,která podle něj jen ustavičně hledá nepřítele, aby obhájila svou existenci, přestože už zanikl Sovětský svaz a sovětský blok. V České republice čtyřdílný cyklus uvede od 19. do 22. června Prima ZOOM
V dalších dosud zveřejněných úryvcích Putin například vyprávěl, jak navrhoval americkému prezidentovi Billu Clintonovi popřemýšlet o vstupu Ruska do Severoatlantické aliance, anebo hájil přeběhlíka z amerických tajných služeb Edwarda Snowdena, že není zrádce. „Nezradil zájmy své vlasti, nepředal jiné zemi informace, které by poškodily lid jeho země,“ řekl v rozhovoru.
Putin, který sám býval důstojníkem sovětské tajné služby, dal současně najevo, že neschvaluje počínání Snowdena, který v roce 2013 odhalil rozsah amerického špehování, a to i vůči vlastním spojencům. „Kdybyste se mne zeptal, zda to bylo správné či nikoliv, odpověděl bych, že nikoliv,“ řekl Stoneovi s tím, že když se Snowdenovi práce u Národní agentury pro bezpečnost (NSA) nelíbila, mohl prostě dát výpověď.
Sám Stone o Snowdenovi natočil jeden ze svých kontroverzních filmů. Ve snímku, který měl v USA premiéru loni v září, režisér tvrdí, že válka proti teroru posloužila jako záminka ke vpádu moci do soukromí pod záminkou zachování demokracie.
Podobný názor režiséra a ruského prezidenta na Snowdena je patrný i v Rozhovorech s Putinem, říká filmová kritička Mirka Spáčilová. „Ti dva si tam velmi notují a myslím, že v tomto duchu se film ponese i dál. Náklonnost nebo obdiv Olivera Stonea k silným vůdcům je dostatečně známá,“ uvedla Spáčilová.
Stone točil o Castrovi i Vietnamu, kritizuje USA
Převážně kritické reakce zejména v Americe sklidil Stone například svým dokumentem Comandante z roku 2003, v němž vylíčil kubánského diktátora Fidela Castra s tak velkým pochopením, že občas to přerostlo až v obdiv. O rok později natočil třeba také historický velkofilm Alexander Veliký.
Stone, který je známý svými levicovými názory, je považován za kontroverzního především v souvislosti s filmy, které se zabývají americkou historií. Za snímek Četa (1986), který sugestivně vylíčil vietnamskou válku, jež se sám jako voják účastnil, dostal Oscara.