Po excesech Českého svazu bojovníků za svobodu (ve skutečnosti už ale jen kremelské servisní organizace Miloše Zemana) kolem majetku, členství v StB, vyhazování členů a odchodech skutečných odbojářů dosáhl ČSBS ve středu 3. ledna nového dna.

Ten den totiž tzv. Vlastenecké fórum, které bylo v roce 2013 založeno jako volný svazek organizací na podporu prezidentské kandidatury Miloše Zemana a jehož členy jsou z větší části pouze pobočky ČSBS, vydalo tři prohlášení. Jedno logicky na podporu Miloše Zemana, druhé k aktivitám Platformy evropské paměti a svědomí (tedy prohlášení na podporu střílení na hranicích; text začíná větou „Nezávislý internetový zpravodaj AE News zveřejnil informaci“) a třetí na podporu televize Barrandov. V tomto posledním prohlášení se doslovně uvádí toto (bez redakční úpravy):

„Občanské spolky sdružené ve Vlasteneckém fóru si všímají zejména skutečnosti, že TV Barandov (podle vyjádření Rady pro rozhlasové a televizní vysílání) je trestána za své publikum. Jinými slovy Rada trestá TV Barandov za to, že nezávislé publikum vyjadřuje názory, s nimiž se Rada neztotožňuje.  Pořady TV Barandov moderované Mgr. Jaromírem Soukupem vidí Vlastenecké fórum jako vyvážené. V těchto pořadech jsou jejich protagonisté představováni takoví, jací jsou ve skutečnosti bez jakéhokoliv přikrašlování. Jako příklad lze uvést představení se prezidentského kandidáta Michala Horáčka v pořadu Jaromíra Soukupa, kde televizní diváci bez zásahu moderátora si sami mohli udělat a zajisté udělali, pravdivý obraz tohoto prezidentského kandidáta.

Spolky Vlasteneckého fóra proto oceňují, že mezi provozovateli českých televizních stanic se našla jedna, která prezentuje názory politiků a občanů v nezkreslené podobě bez toho aby publiku diktovala, jaké má zaujímat postoje. Proto podporují pořady TV Barandov moderované Mgr. Jaromírem Soukupem, které umožňují české veřejnosti nezávisle posoudit jednotlivé politiky a jejich postoje a tak si na tyto politiky vytvářet nikým neovlivňovaný vlastní názor.“

Vlastenecké fórum se tedy zastává manipulací pana Soukupa a píše cosi o „nezávislém publiku“, ačkoli je už sdostatek známo, o jaké placené publikum se jedná. Hlavní je ale podpora Miloše Zemana, tam účel světí prostředky, jakkoli by byly špinavé.

V každém případě se nabízí otázka, jak to přijde, že Vlastenecké fórum, potažmo ČSBS, tolik podporuje jednu soukromou televizi. Stačí si ale vzpomenout, kdo že je ve významné místní buňce ČSBS v Lidicích – tu totiž vede Jana Bobošíková, politická turistka, která za pomoci členů své partaje Česká suverenita nepřátelsky převzala lidickou organizaci. Kvůli tomu odešly pamětnice vyvraždění Lidic, kvůli tomu musela být zrušena nadřazená okresní organizace v Kladně. Hospodářkou lidické buňky je Olga Zubová, rovněž členka České suverenity, dříve ale předsedkyně Demokratické strany zelených (ta ve volbách spolupracovala s Českou suverenitou). Tato strana vznikla v roce 2009 odštěpením od Strany zelených jako podnikatelský projekt Jaromíra Soukupa. Tehdy o tom psala MF DNES pod titulkem „Chci do politiky, zaplatím i sto milionů, říká sponzor Zubové Soukup“. Pana Soukupa očividně politické ambice neopustily. Napovídá tomu i propojení lidické buňky ČSBS s Hradem prostřednictvím Jiřího Ovčáčka, i s katolickou církví prostřednictvím arcibiskupa Duky, kteří do lidické buňky vstoupili právě po jejím ovládnutí (kdysi prezidentskou kandidátkou za KSČM) Bobošíkovou a po odchodu pamětnic. Vyprázdněný Český svaz bojovníků za svobodu má zjevně Soukupovi posloužit jako vehikulum k moci po vytouženém vítězství kandidáta Aeronetu Miloše Zemana v prezidentských volbách.

  1. http://www.zasvobodu.cz/news/vlastenecke-forum-pro-milose-zemana/
  2.  http://manipulatori.cz/konentar-tv-barrandov-stale-hloubi-dno-ceske-televizni-tvorby-i-publicistiky/
  3.  https://echo24.cz/a/wJqTm/bobosikova-vs-lidicke-zeny-spory-vobci-se-vyostruji
  4.  https://zpravy.idnes.cz/chci-do-politiky-zaplatim-i-sto-milionu-rika-sponzor-zubove-soukup-1pa-/domaci.aspx?c=A090624_084834_domaci_jw

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner