Předseda KSČM Vojtěch Filip poskytl rozhovor pro ruské armádní noviny Krasnaja zvezda, a tam pokračuje v pomluvách českých politiků a podbízení se Kremlu.
Šéfkomunista v rozhovoru mimo jiné řekl: „Demontáž pomníku maršála Ivana Stěpanoviče Koněva z náměstí v Praze 6 byla v České republice ostře odsouzena vedením Komunistické strany Čech a Moravy, podle kterého se vedení Prahy 6 a starosta dopustili ‚drzého a nemorálního jednání‘. Komunisté a další vlastenecké síly také hovořili o přepisování historie a že to byl plivanec do tváře každému, kdo dal svůj život za naši dnešní svobodu.“
Pak Filip nešetřil chválou na významné činy maršála Koněva, zatímco jeho účast na méně slavných historických událostech vynechává: „Vedení KSČM vyzvalo vládu, aby situaci okamžitě napravila a obnovila sochu maršála Koněva na jejím dřívějším místě. KSČM vysoce oceňuje osobnost maršála Koněva jako jednoho z hlavních vojenských vůdců druhé světové války, který se účastnil obrany Moskvy, účastnil se Karpatsko-dukelské operace a osvobození Osvětimi. Po obsazení Berlína všemi dostupnými silami a prostředky provedl bleskový útok svých vojsk, který zabránil masakru, který ohrožoval Pražské povstání, a osvobodil Prahu a její okolí.“
Filip pochopitelně chválí i nejvýše postaveného přítele Kremlu: „Prezident Miloš Zeman také kategoricky odsuzuje potajmu provedené odstranění sochy maršála Koněva. Prezident považuje zneužití krizové situace za morálně neodůvodněné. Stejně jako prezident Zeman, i vedení Českého svazu bojovníků za svobodu protestovalo proti demolici této památky, podle nějž ‚činy hlavy městské části Praha 6 Ondřeje Koláře (strana TOP 09) mají známky neonacismu‘.“
Vojtěch se snaží podrobně a jmenovitě udávat, kdo všechno se u nás podle něj podílí na podpoře pronacistických sil: „KSČM se právem obává, že některé opoziční pravicové politické strany v České republice, konkrétně TOP 09, KDU-ČSL, STAN, Piráti a ODS, mohou začít schvalovat neonacistickou politiku. To hrozí dalším nárůstem protiruského sentimentu v České republice včetně implementace takových podobných negativních činů, jako je demolice pomníku maršála Koněva.“
Došlo i na ministra zahraničí: „Můj protest proti šíření pronacistických myšlenek v české společnosti, vyjádřený v prosinci 2019, byl reakcí na neúspěch ministra zahraničí Tomáše Petříčka, který je zodpovědný za to, že se Česká republika nepřipojila k boji proti glorifikaci nacismu, a zdržel se hlasování o usnesení Valného shromáždění OSN o boji proti oslavování nacismu. Dokument OSN byl nazván ‚O boji proti glorifikaci nacismu, neonacismu a dalších praktik, které přispívají k eskalaci moderních forem rasismu, rasové diskriminace, xenofobie a související netolerance‘. Rezoluce Valného shromáždění OSN doporučila, aby země zabránily přezkoumávání výsledku druhé světové války a odmítnutí zločinů proti lidskosti a válečných zločinů spáchaných během druhé světové války. Jménem KSČM a Aliance národních sil jsem odsoudil ministra Petříčka za to, že se nepřipojil k boji proti glorifikaci nacismu a zdržel se hlasování.“
Pak došlo i na slovanskou vzájemnost. Ta Filipovi chybí: „Některé politické kruhy tady a v Evropě nechtějí slovanskou vzájemnost a hledají důvody, aby nás rozdělily… část české politické elity je silně zaměřena na Spojené státy americké, které nemohou žít bez vytváření obrazu nepřítele a nadále si cení zastaralých reliktů studené války. To vše poškozuje naše vztahy a rozděluje naše národy a státy.“
Jak je vidět, Filip pokračuje v podbízení se cizí mocnosti a v pomluvách českých demokraticky zvolených politiků. Tato osoba je mimo jiné místopředsedou Poslanecké sněmovny. Kdo ho v této funkci drží, měl by se nad sebou zamyslet.