Šéfa KSČM velmi pozlobilo, že by mohl Antonín Zápotocký přijít o čestné občantví Českých Budějovic. Předáci komunistického totalitního režimu už dávno neměli mít čestné občanství nikde.
Filip na twitteru píše: V roce 1953, 21. 3. byl zvolen A. Zápotocký prezidentem ČSR. Zvláštní „dárek“ vymyslel českobudějovický zastupitel (Pirát) Piskač, odebrat čestné občanství města. Takovou ubohost navrhuje jenom ten, kdo si neváží práce, ani utrpení bojovníků z nacistických koncentráků. No fuj.
V Haló novinách ovšem Petr Braný, předseda klubu KSČM v Zastupitelstvu města České Budějovice, tvrdí 20. března, že za to může jiný Pirát: „Jsou i rodiny, kde truchlí, protože koronavirus je připravil o jejich blízkého. Tím vším teď žijeme a vyhlížíme dobu, kdy nás nebude v pohybu omezovat katastr obce nebo hranice okresu. Do toho všeho teď vlétl zastupitel města České Budějovice za Piráty Jaroslav Hansala s tím, že je napřed potřeba vyřešit něco zcela jiného. Na pondělním zastupitelstvu chce navrhnout, aby byl čestného občanství zbaven bývalý prezident Antonín Zápotocký. Dostal jsem k tomu zdůvodnění tohoto znění: Zabijácký virus točí s pánem, nepánem (klátí vyšší vrstvy stejně jako socky), v Budějkách máš čest být v smrti spoluobčanem slovutného vraha jménem ZÁPOTOCKÝ.“
Tak to už je celkem jedno. V každém případě se výraz „no fuj“ hodí především na soudruha Antonína Zápotockého. Nikdo nepopírá, že byl Zápotocký v koncentračním táboře. V nacistických koncentrácích byla řada lidí, některé z nich pak komunisté poslali do svých lágrů. Poslali tam třeba i naše vojáky, co bojovali za Československo, protože bojovali na té „špatné“, západní frontě. Dělo se to za prezidentování Zápotockého.
Zápotocký proslul mimo jiné tím, že 1. června 1953 provedlo Československo bez předchozího informování občanů měnovou reformu. Ta zničila většinu úspor obyvatel republiky v poměru 5:1, pokud byly peníze uložené v národní bance. Jinak se vyměňovalo v poměru 50:1, pokud si někdo šetřil do kasičky doma. Zápotocký dva dny před vyhlášením reformy lhal, že se nic takového nechystá. V Plzni pak povstali dělníci a jejich odpor násilím potlačila armáda. Zápotocký pak prohlásil, že „nelze vytvářet kult dělníka, kterému je vše dovoleno“.
Zápotocký byl u toho, když se vraždili nevinní, byl i u toho, když se soudruzi pak věšeli navzájem mezi sebou. Byl v té době předsedou vlády. Stojí za zmínku, že v den zatčení byl Rudolf Slánský, později po vykonstruovaném procesu pověšený, u něj doma na večeři a Zápotocký ho tam zdržoval, aby Státní bezpečnost stačila všechno na zatčení ve Slánského vile připravit. Slánský se dopustil zločinů, ale úplně jiných, než byly ty, co na něj vymysleli poradci z Moskvy. Podepsal také desítky rozsudků smrti.
No fuj.
Co ale čekat jiného od normalizačního komunisty Filipa než obhajobu takové osoby. Vždyť přece dřív „nebylo všechno špatné“.