Jak ještě dostat obrázek našeho premiéra, který myslí na všechny lidi, v předvolební kampani k občanům? Tak co třeba dát jeho fotografii do brožury k onkologické kampani? To je přece kampaň za zdraví, jakápak politika.
Seznam Zprávy píše: „Ministerstvo zdravotnictví poslalo v uplynulých dnech zdravotním pojišťovnám podobu informační brožury, která má být součástí onkologické kampaně. Má několik stran, na nichž se objevují komentáře tuzemských odborníků, avšak pro správní radu VZP byla brožura problematická kvůli dvěma fotografiím. Objevila se tu fotografie premiéra Andreje Babiše (ANO) vedle nápisu „Na rakovinu umírá každý čtvrtý z nás. Změňme to!“ Na další straně má pak brožura snímek ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha zastupujícího ve vládě hnutí ANO.“
Ve správní radě vzbudil materiál pozornost právě kvůli těmto dvěma fotografiím. Seznam Zprávy cituje:
„‚Myslím si, že by si kampaň měli platit každý ze svého,‘ řekl k podobě letáku Tom Philipp, který ve správní radě sedí za KDU-ČSL. ‚Brožura, která má jít do všech schránek, v předvolební době obsahuje fotografie a slogany pana premiéra a pana ministra. V této podobě by měla být rozesílána až po volbách,‘ napsal zástupce ODS ve správní radě Petr Zimmermann. Brožura se však nelíbila ani zástupci hnutí ANO a lékaři Rostislavu Vyzulovi, který je také za Babišovo hnutí poslancem. ‚Jsem celoživotním propagátorem a bojovníkem za prevenci, ale tento materiál by prevenci více uškodil, než pomohl,‘ uvedl Vyzula.“
Pokud se nejedná o čirou náhodu a časovou shodu, znamenalo by šíření této brožury i propagaci Andreje Babiše zadarmo, a to v době před volbami, ovšem zadarmo jen pro něj a ANO. Jinak by tisk, zabalení a rozeslání materiálu přišlo na 28,8 milionu korun bez DPH, díky slevě České pošty na 20 milionů. Tak to už vypadá docela výhodně, ne? A navíc k tomu ty pozitivní asociace: pan premiér a boj za zdraví. Třeba by se zapomnělo na více než 30 tisíc zemřelých na covid, za které tato vláda kvůli svým opožděným opatřením nese spoluodpovědnost. Byli jsme „best in covid“ a bylo před volbami a pak před vánočními svátky, tak se opatření odkládala, až se všechno neúnosně rozjelo. Říkat tomu populismus je příliš vznešené. Byla to zbabělost z „toho, co by řekli lidi“. Takhle se ale nechová státník, nýbrž provinční politikář, který myslí jen na zítřek a sám na sebe.
Zneužít k volební kampani i téma rakoviny, aby se podobizna nejdobrotivějšího předsedy propašovala k co nejvíce lidem, je ohavné.