V září by podle volebního modelu agentury Median volby do poslanecké sněmovny vyhrálo hnutí ANO se ziskem 30,5 procenta, jeho volební potenciál ale není o moc vyšší než počet získaných hlasů. Druhá by skončila vládní ODS s 16 procenty. Oproti minulému průzkumu ztrácí opoziční hnutí SPD Tomia Okamury. Těsně před pětiprocentní hranicí, potřebnou pro vstup do dolní komory, by skončila ČSSD, Přísaha a KDU-ČSL. Hlasy pro vládní koalice model nepočítá.
Hnutí ANO stále drží silnou pozici a mírně roste. V září by se opoziční hnutí Andreje Babiše dostalo na hodnoty přes 30 procent. Nejvyšší podporu ze tří stran tvořících koalici SPOLU by získala ODS. V září by skončila na 16 procentech. Na třetím místě by se umístila SPD, ta ale ztrácí a ve volbách by její zisk činil 11,5 procenta. Volbu Pirátů zvažuje 11 procent voličů. Do dolní komory by se probojovala také TOP 09 a hnutí STAN, jehož preference vzrostly, se ziskem šesti a pěti a půl procenta. Mimo sněmovnu by skončili lidovci, ČSSD i hnutí Přísaha. Strany koalice SPOLU by prostým součtem získaly 24,5 procenta.
Preference hnutí ANO byly v září vyšší o jeden a půl procentního bodu oproti minulému modelu. Pokud by opoziční ANO získalo hlasy od všech voličů, kteří hnutí plánují volit a nevylučují účast ve volbách, získalo by 34 procent hlasů. Volební potenciál ODS byl v září na 22,5 procenta. Třetí největší potenciál měli Piráti.
Volební potenciál ČSSD, Přísahy i KDU-ČSL byl vyšší než pět procent. Není proto podle agentury Median vhodné predikovat, který subjekt by se nyní do poslanecké sněmovny dostal a který nikoliv.
Voleb by se v září určitě zúčastnilo 57,5 procenta respondentů. Dalších 15 procent účast zvažuje. Pozorujeme tedy nárůst ochoty zúčastnit se voleb, deklarovaná účast ale bývá obvykle vyšší než skutečná. K volbám by naopak určitě nepřišlo 17,5 procenta dotazovaných.
Průzkumu se zúčastnilo 1010 respondentů ve věku 18 a více let mezi 1. a 30. zářím. Sběr dat byl prováděn metodou CAPI.