Prohra hnutí ANO v parlamentních volbách způsobila uvnitř Babišovy politické firmy několik změn. Mimo jiné Jaroslav Faltýnek už není šéfem poslanců, vlastní cestou se zřejmě vydává i Radek Vondráček. Ten se v posledních dnech dostal hned dvakrát do rozporu s Andrejem Babišem, což dříve nebývalo zvykem.
Prvotně se názorově předseda poslanecké sněmovny střetl se svým stranickým šéfem v otázce nového složení dolní komory parlamentu. Na Vondráčkovi bylo znát, že by si rád svou pozici udržel, a vítězi voleb, koalici SPOLU, vzkazoval, že šéf sněmovny má být z ANO.
Snažil se sice velmi aktivně, ale nakonec mu to bylo málo platné. Babiš totiž veřejně deklaroval, že nebude trvat na tom, aby sněmovnu vedl jeho člověk. Toto rozhodnutí vyvolalo u některých lidí překvapení, divit se musel i Vondráček. Nejenže přišel o ústavní funkci, ale zároveň i o možnost být po dvou pokusech prezidenta tím, kdo by určil nového premiéra.
První rozpor v pohledu na novou opoziční politiku vládního hnutí ještě neodezněl a Vondráček se projevil znovu. Tentokrát to ovšem byl on, kdo překvapil. Návštěva u prezidenta, o níž Zemanův ošetřující lékař nevěděl, vzbudila rozruch.
Ani Babiš z ní nebyl nadšen a svůj kritický názor dal promptně najevo. Místo toho, aby se Vondráček zachoval jako každý člen ANO, který naštval šéfa, tedy rychle se mu omluvil, vzepřel se. Premiérovi řekl, že se jednalo o pravomoc předsedy sněmovny, a de facto mu naznačil, aby se nepletl do jeho věcí.
Dříve nevídaná věc se stala skutečností. Řadový člen Babišova hnutí se postavil svému vůdci, dokonce si troufl udělat něco bez jeho vedení. Vondráček si zřejmě řekl, že po ústupu do opozice už nemá majitel ANO tolik moci a síly a bude lepší si najít nové souputníky.
Pokud si ale jako parťáky vybral pány Mynáře a Ovčáčka, bude se velmi brzy divit, kolik problémů mu to přinese. Vondráček je ovšem z minulosti, kdy spolupracoval s lichváři, zvyklý na různé existence. Hradní parta tak zřejmě nebude ničím, co by ho mohlo jakkoliv překvapit.