Když se miliardář a faktický boss zdejšího korupčního systému stal vůdcem protikorupčního hnutí, tak si mnozí mysleli, že Česká republika už dospěla na vrchol bizarnosti či na dno obecného vkusu. Policejní stranou Roberta Šlachty však česká politika veškerou dosavadní míru bizarnosti i nevkusnosti daleko překonala. Není přitom náhoda, že tuto stranu plnou policajtů vydupali ze země marketingoví odborníci Andreje Babiše, kteří předtím stvořili pseudohnutí ANO.
Vedle všech možných prázdných hesel o nápravě poměrů z této strany čiší jediná skutečná kompetence a odbornost: Zavírání lidí do vězení. Zavírání je přitom v naší barbarské společnosti populární politický program. Po zavírání volali voliči Věcí veřejných v roce 2010, volali po něm voliči Babišova ANO v roce 2013 a volali po něm také voliči Pirátů v roce 2017. Nyní štafetu přebírá Přísaha a je zřejmé, že má v této dovednosti před ostatními náskok. Dodejme, že policisté z někdejšího Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu byli mistři v zavírání, ale neměli stejný úspěch v dokazování svých postupů před soudy. Tito bývalí policisté jsou chodícím důkazem, že tendence zavírat někoho do vězení sama o sobě nemusí souviset s hodnotami právního státu.
Je dokonale nemístné, aby lidé, kteří ovládají techniky odposlouchávání a špehování a kteří měli přístup k policejním archivům, vstupovali do politiky. Není to bohužel věcí zákonů, ale mělo by to být věcí kultury. Jak ale volat po kultuře v zemi, v níž premiér země vlastní v rozporu se zákonem média, v rozporu se zákonem podniká a v rozporu se zákonem pobírá dotace, a to dokonce ze státního rozpočtu!? Přitom žádná z viditelně protizákonných praktik předsedy vlády není tématem pro policejní stranu. Protože ve skutečnosti ANO i Přísaha spadají do jedné politické stáje. Šlachta je již od svých policejních časů zcela viditelně oligarchův kůň.
Je také zarážející, že elementární hodnoty demokracie a právního státu téměř nepatří mezi rozhodující témata politické debaty. Jako by šlo o nějaká abstraktní hesla, pod nimiž si barbarský národ nepředstavuje vůbec nic. Demokratické koalice nám hodlají zlepšit školství či digitalizaci státní správy, ale nezdá se, že by jim se stejnou vervou šlo o zamezení konfliktu zájmů, rozkrádání dotací a zastavení privatizace státu oligarchy.
Policejní důstojníci, kteří by měli profesní čest, by ve slušné zemi nikdy neorganizovali politickou stranu. Věděli by, že jim jejich někdejší příslušnost k represivním složkám státu zapovídá, aby společně zakládali politickou formaci. Policejní strana je v naprostém rozporu s étosem demokracie.
Přísahání Roberta Šlachty je další z antisystémových nehorázností, které tu podvracejí principy demokratické politiky a dělají z naší země parodii na parlamentní republiku. Jistě. Máme tu svobodu i pro nekulturní a necivilizované barbary. Bohužel ji využívají tak dokonale, že tím ubývá svoboda a dýchatelný vzduch pro nás.