Krajský soud v Brně pravomocně rozhodl, že vydání knihy Adolf Hitler: Projevy není trestným činem, a jeho vydavatelům tak nehrozí žádný postih. Soud tak potvrdil platnost verdiktu Městského soudu v Brně z loňského září, který dospěl ke stejnému závěru. Obžaloba vydání publikace s 18 projevy nacistického diktátora považovala za schvalování genocidy. Hitlerovy projevy se stále prodávají.
Majitelům brněnského vydavatelství Guidemedia Pavlu Kamasovi a Lukáši Novákovi a autorovi publikace Stanislavu Beerovi hrozilo až deset let vězení. Dotyční ale argumentovali, že genocidu neschvalují a vydáním pouze čtenářům předložili historické dokumenty. Podle Kamase je výsledek soudu potvrzením svobody slova.
Obžaloba nyní může v kauze podat dovolání k Nejvyššímu soudu, ale není jasné, jestli to učiní.
Kniha vyšla v roce 2012 v nákladu 10 tisíc kusů. V létě 2014 byl titul vyprodán a Guidemedia vydala dotisk. Majitelé hodlají knihu vydávat, dokud o ní bude zájem.
Předseda trestního senátu brněnského městského soudu Martin Hrabal loni v září řekl, že soud se podrobně seznámil s publikací a hledal odpověď na otázku, zda komentáře publicisty Beera k Hitlerovým projevům vyznívají jako souhlas s nimi. „Po obsahové stránce lze něco takového těžko dovodit,“ řekl soudce. Obžaloba měla za to, že kniha Hitlera velebí a propaguje myšlenky nacionálního socialismu, konkrétně úvahy a názory o údajném utlačování německého obyvatelstva v Československu a obsahuje kritiku „mezinárodního židovstva“.
Problémy s publikací Hitlerových textů měl už vydavatel Hitlerovy knihy Mein Kampf (Můj boj) Michal Zítko. Toho nakonec Nejvyšší soud v březnu 2005 zprostil viny.
Autorská práva na knihu vlastní Bavorsko, které chce bránit jejímu vydání i poté, co v roce 2016 vyprší po uplynutí 70 let od smrti autora na knihu autorská práva. Kniha nicméně po světě vychází v mnoha překladech. V některých zemích je ale vyžadován komentář. V Německu se smí kniha prodávat, pokud jde o původní výtisk.