Výročí únorového komunistického převratu a oběti totalitního režimu připomene ve čtvrtek 25. února několik pietních akcí i shromáždění, která kritizují nynější vládu. Například Strana soukromníků bude demonstrovat proti elektronické evidenci tržeb. Na Václavském náměstí se zase uskuteční protest namířený proti současnému ministrovi financí a oligarchovi Andreji Babišovi nazvaný Oligarchům zvoní hrana, kterého se zúčastní i někteří opoziční politici.
V únoru 1948 převzala po vládní krizi moc komunistická strana. Tradiční připomínky únorových událostí se budou konat ve čtvrtek u památníku obětí komunistického režimu na pražském Újezdě a u pamětní desky na budově Senátu. Platforma Bezkomunistů.cz pořádá v podvečer setkání na Staroměstském náměstí.
U Úřadu vlády pořádá manifestaci proti omezování soukromého podnikání Strana soukromníků ČR. Svou satirickou kampaň, v níž protestují proti zavedení kontrolních hlášení DPH a elektronické evidence tržeb, nazvali v odkazu ke komunistickému převratu Vítězný únor 2016. Právě 25. února budou podnikatelé první den podávat kontrolní hlášení.
Proti chování ministra financí Babiše se bude protestovat v podvečer u sochy svatého Václava. Účastníci shromáždění chtějí dát najevo nesouhlas s tím, že Babiš, velkopodnikatel a vlastník Agrofertu, je v současné vládě vicepremiérem a strážcem státní pokladny. Na akci mají podle pozvánky vystoupit předseda TOP 09 Miroslav Kalousek, poslankyně ODS Miroslava Němcová, zástupci Pirátů a další politici.
Únorový převrat v roce 1948, komunisty nazývaný Vítězný únor, byl převzetím moci komunistickou stranou po komunisty vyprovokované vládní krizi. Prezident Edvard Beneš přijal 25. února 1948 demisi 12 nekomunistických členů vlády a zároveň jmenoval ministry podle přání komunistického premiéra a ruského agenta Klementa Gottwalda. Československo se tak definitivně dostalo do područí Sovětského svazu. Éra čtyř desetiletí komunistické diktatury skončila až v listopadu 1989.