Odpůrci islámu, arabské kultury nebo uprchlíků z válkou postižené Sýrie mají novou zbraň. Aby na svou stranu zlákali co nejvíce dalších lidí, nebojí se použít známé osobnosti, kterým do úst vkládají nenávistná hesla nebo celé věty. Nejnovější lživá zpráva v současnosti koluje internetem. Proti islámu se podle ní měl v roce 1938 pro Český rozhlas ostře vyjádřit Jan Werich. Populární herec měl označit mohamedány za podobné nacistům. V nedávné době byl na internetu stejně zneužit i Milan Lasica.

Citát Jana Werich měl podle tvůrce obrázku doslova znít takto: „Takže vy chcete vědět, co si myslím o nacistech, ano? Řeknu vám to kulantně. Připomínají mi mohamedány: ti taky přijdou k vám domu a nejdřív se tváří mile, ale pak vám zakáží jitrničky, pivo a děvčatům sukně. A vy ani nevíte jak, ocitnete se v mešitě a musíte se modlit k aláhovi, aby vás nekamenovali.“

 

ČTK
Jan Werich o nacistech a islámu. Výrok, který nikdy nezazněl.

Že se jedná o smyšlené věty, potvrdil Český rozhlas, v jehož vysílání měla Werichova slova zaznít. „Tato věta údajně zazněla ve vysílání rozhlasu v roce 1938. Český rozhlas prošel svůj archiv, přehled vysílání i noviny a žádné takovéto prohlášení nenašel,“ tvrdí veřejnoprávní rádio. „Víme, že Jan Werich měl ten den jiné starosti, protože vozil vojáky během mobilizace a můžeme s největší pravděpodobností říct, že se jedná o podvrh. Zároveň se ohrazujeme proti zneužívání dobrého jména Českého rozhlasu,“ stojí v prohlášení ČRo.

 

 

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner
Vilém Besser
Vilém Besser
Redaktor a komentátor deníku FORUM 24
Další články autora