
Ilustrační foto FOTO: AdobeStock
FOTO: AdobeStock

Muž uvěřil vidině snadného výdělku a naletěl podvodníkům. Na policii přišel až v momentě, kdy bylo pozdě. Celkem tak přišel o dva miliony korun. Policie nyní případ vyšetřuje, pachatelé jsou však stále na svobodě.
Devětačtyřicetiletý muž z Chomutovska uvěřil podvodníkům a vidině snadného vydělání peněz. Vše ale dopadlo úplně jinak a nakonec přišel o dva miliony korun. Nejprve ho přes aplikaci WhatsApp kontaktovala neznámá žena, která se ho ptala, jestli ještě stále hledá práci. Tu ještě ignoroval. O pár dní později se mu však přes stejnou aplikaci ozval muž, s nímž už kontakt navázal, a právě zde začaly jeho problémy.
Dotyčný muž mu nabízel výdělek v kryptoměně, jenž měl za měsíc činit téměř 90 tisíc korun. Aby však peníze mohl získat, musel si nejprve založit účet na stránkách, na něž mu podvodník poslal odkaz. Zde si tedy poškozený vytvořil profil a následně plnil pokyny od svého „chlebodárce“. Tomu pak vše prostřednictvím snímků obrazovky posílal do komunikace.
„Zisk měl dle svého poradce dosahovat plněním úkolů na webových stránkách, kde měl vytvořený profil. Nejprve vše probíhalo na zkoušku, s využitím tzv. tréninkového (demo) účtu. Na něm muž plnil úkoly, které ho měly naučit vydělávat. Za každý hotový úkol dostával provizi neboli zisk. Na demo účtu vše fungovalo a on již za tři dny ‚vydělal‘ v přepočtu na koruny 35 tisíc. V té době tedy do ‚investování‘ vložil první skutečné finance, a to v kryptoměně, na kterou své peníze předtím prostřednictvím kryptosměnárny převedl.
Při plnění dalších úkolů se však prý něco pokazilo a ‚investor‘ se tak opakovaně na svém účtu dostával do negativní hodnoty. Podle pokynů opětovně na účet zasílal finanční prostředky na různá čísla ‚kryptopeněženek‘, aby prý nebyl v mínusovém zůstatku a mohl tak dál plnit úkoly a dostat zpět své peníze. Postupně se poškozený do všeho zamotal a vůbec tomu již nerozuměl, avšak věřil, že v investicích měl více a více peněz,“ vysvětluje na webových stránkách policie podstatu podvodu mluvčí Miroslava Glogovská.
Poškozený muž se nakonec dostal do fáze, že již žádné peníze neměl, a proto si je začal půjčovat od různých bank. Celkem prý šlo o 1,6 milionu korun. Tyto prostředky převedl na kryptoměny a postupně poslal na účet, který si založil na začátku tohoto příběhu. Podle vlastních slov chtěl srovnat své negativní skóre, aby si pak mohl vybrat svůj zůstatek na účtu. Vždy se však údajně objevil nějaký další problém a peníze už zpět nezískal. Až v této fázi přišel na policejní služebnu a nahlásil, že byl podveden.
Policie nyní po pachatelích podvodu pátrá.