„Část lidí, kterým se velmi zdvořile říká nepřizpůsobiví, leží doma, berou sociální dávky a posmívají se lidem, kteří chodí poctivě každý den do zaměstnání. S tím je potřeba jednou skončit.“ Takhle nemluví Adam B. Bartoš ani Tomio Okamura. Tohle říká prezident České republiky Miloš Zeman v rámci toho, jak v krajích nevede předvolební kampaň. Tuhle a další perly jsme mohli vyslechnout nejen díky živým přenosům slavné OVTV, ale také díky oslavným článkům, které o naší hlavě státu vycházejí nejen v Parlamentních listech, ale také v deníku, který se zjevně rozhodl popsat velkého vůdce, jako kdyby byl rok 1955.
V Mosteckém deníku se nad Zemanem přímo rozplývají. Víme tak, že senioři z pana prezidenta byli nadšeni, vůbec jim nevadí, že je sprostý, tleskají jeho rasistickým a jinak hulvátským výrokům a vůbec je naprosto skvělé, že přijel. Tleskali mu vestoje.
Svou drzost a úroveň ukázal Zeman i obvyklými řečmi o islámu, kdy například pronesl: „Nechtějte tady islámské uprchlíky, pokud nechcete, aby se ženy kamenovaly za městem.“ Zajisté. Právo šaría přichází. Rozhodně tedy podle některých médií včetně MF DNES už přichází dva roky, a jak jste si asi všimli, těch dvanáct uprchlíků, které jsme přijali, ho zavádí, kde může.
[ctete]156552[/ctete]
Ano, můžeme si říci, že k Zemanovi je lépe se nevyjadřovat, ignorovat ho a prostě počkat, až za několik měsíců budeme mít slušného, civilizovaně se chovajícího prezidenta. Jenomže Zeman je z titulu své funkce člověk, který ovlivňuje společenskou náladu v České republice. On sám se podílel na tom, jaké zlo u nás v poslední době dostává prostor. Posunul hranice toho, co je vhodné veřejně říci. Hospoda čtvrté cenové skupiny už je dnes v podstatě běžně citována v médiích.
Miloš Zeman rád bojuje proti „politické korektnosti“, dělá to tak, že své vlastní sprostotě a buranství říká eufemisticky nekorektnost. Jeho projevy jsou daleko za hranicí toho, co si v západních vyspělých zemích může politik dovolit. Doufejme, že už to nebude trvat dlouho a budeme se moci přestat stydět.