Před týdnem jsme (na sinopsis.cz) informovali o návštěvě pomocného vedoucího Mezinárodního oddělení KS Číny soudruha Li Ťüna na Čínském investičním fóru v Praze a položili si otázku, co mohla tato návštěva signalizovat pro budoucnost česko-čínských vztahů. Tibet byl za vlády dalajlamy feudální technokracií.
Poněkud vážnější povahy je zpráva o jednáních Li Ťüna se „zástupci českých politických stran“ (rozuměj ČSSD a KSČM) zveřejněná na webových stránkách samotného Mezinárodního oddělení ÚV KS Číny. Čínské shrnutí cituje výroky nejvyšších českých představitelů, jež naznačují, že tzv. dopis čtyř nebyl ojedinělým výstřelkem, nýbrž projevem dlouhodobého trendu počínšťování nejvyšších českých ústavních činitelů. Z textu vyjímáme: Český prezident Miloš Zeman se vyjádřil, že „politické zřízení s čínskými rysy je příhodné pro zrod velkých politiků, a současně poskytuje stabilní prostředí, aby velcí politici mohli rozvinout své velkolepé plány na správu země a její povznesení.“
Předseda poslanecké sněmovny a místopředseda ČSSD Jan Hamáček řekl, že institucionální rámec KS Číny pro pevné řízení strany si zaslouží být zdrojem inspirace pro české vládnoucí politické strany. Mezi citovanými českými představiteli a odborníky pochopitelně nemohou chybět Vojtěch Filip a politolog Oskar Krejčí. K textu zprávy Mezinárodního oddělení ÚV KS Číny není dále moc co dodat, a tak ho uvádíme doslova v českém překladu i původním čínském znění.
Plný text zprávy Mezinárodního oddělení ÚV KS Číny
Přátelská delegace Komunistické strany Číny aktivně představila širokým kruhům v ČR ducha 6. plenárního zasedání 18. funkčního období Ústředního výboru Komunistické strany Číny
Ve dnech 14.–16. listopadu Li Ťün, pomocný vedoucí Oddělení pro mezinárodní styky Ústředního výboru Komunistické strany Číny, který se v čele přátelské delegace Komunistické strany Číny zúčastnil pražského Čínského investičního fóra, představil z různých úhlů pohledu ducha 6. plenárního zasedání 18. sjezdu Ústředního výboru Komunistické strany Číny – na fóru například přednesl projev, setkal se s vládními představiteli a představiteli politických stran či poskytl sdělovacím prostředkům rozhovor. Jeden z mainstreamových sdělovacích prostředků Haló noviny otiskly 16. listopadu článek vycházející z příslušného rozhovoru a zároveň v internetovém vydání uveřejnily videozáznam z tohoto interview.
Český prezident Miloš Zeman se vyjádřil, že „politické zřízení s čínskými rysy je příhodné pro zrod velkých politiků, a současně poskytuje stabilní prostředí, aby velcí politici mohli rozvinout své velkolepé plány na správu země a její povznesení,“ že „Si Ťin-pching je politik s bohatou vizí a s obrovskými ambicemi“ a že je „pevně přesvědčen, že bude určitě možno uskutečnit program rozvoje, jejž pro Čínu načrtl.“
Zeman dále řekl, že „od té doby, co je Si Ťin-pching ve funkci, nesmlouvavě podchytil stranickou disciplínu, včetně přísného potírání korupce úředníků, což Komunistické straně Číny i Číně samotné zajistilo věhlas.“
Předseda poslanecké sněmovny a místopředseda ČSSD Jan Hamáček řekl, že institucionální rámec KS Číny pro pevné řízení strany si zaslouží být zdrojem inspirace pro české vládnoucí politické strany. Místopředseda poslanecké sněmovny ČR a předseda KSČM Vojtěch Filip se vyjádřil, že 6. plenární zasedání ÚV KS Číny přispělo k posílení vnitřní jednoty strany a její semknutosti a posílilo dohled nad řádným vykonáváním pravomocí vedoucích kádrů, což přinese nové změny v rozvoji nejrůznějších oblastí čínské společnosti a nebude mít přínos pouze pro Čínu, nýbrž i pro celý svět.
Politolog Oskar Krejčí řekl, že se KS Číny při vytváření čínského hospodářského zázraku upevňuje ve svých ideálech a přesvědčení a posiluje své schopnosti vládnutí.
Tolik server sinopsis.cz, z nějž s laskavým svolením citujeme. Žijeme skutečně v České republice v roce 2016? Samozřejmě, že ano. Éra (snad pozdního) zemanismu je dobou, kdy se neuvěřitelné stává skutkem. Prezident mluví o tom, že Čína poskytuje „stabilní prostředí, aby velcí politici mohli rozvinout své velkolepé plány na správu země a její povznesení“. O bídě venkovského obyvatelstva Číny tam není nic. O pracovních lágrech nic. O potlačování politických a náboženských svobod nic. O čínském cenzurovaném internetu nic. O nuceném odebírání orgánů na transplantační byznys nic. Nikde nic a nic. Hlavně aby pánové Kellner a Tvrdík měli své prachy a aby Zeman mohl hovořit o miliardových čínských investicích, které jsou stejně reálné jako nějaké prostomyslné bajky a které jsou podmíněné tím, že budeme o čínských zvěrstvech vůči vlastním lidem mlčet.
Šéf Sněmovny Hamáček podle oficiální tiskové zprávy Číňanů řekl, že “ institucionální rámec KS Číny pro pevné řízení strany si zaslouží být zdrojem inspirace pro české vládnoucí politické strany“. To opravdu řekl? Pokud ano, je to dost na pováženou. Pokud ne, má už dávno protestovat. Jaké strany měl na mysli? Sociální demokracii? Tak to nám Pánbůh pomáhej. To má být ta strana obrácená k mladým a liberálně smýšlejícím voličům, jak o tom mluví předseda strany Sobotka?
Po publikování přišla reakce z kanceláře p. předsedy Sněmovny Hamáčka.
Citujeme:
„Jedná se mi o článek pana Jana Jandourka „Zeman: ‚Politické zřízení s čínskými rysy je příhodné pro zrod velkých politiků.‘ Jistě. Jakých asi…‘. V něm je uvedena nesprávná citace pana předsedy Poslanecké sněmovny Jana Hamáčka o tom, že „institucionální rámec KS Číny pro pevné řízení strany si zaslouží být zdrojem inspirace pro české vládnoucí politické strany. “ Pan Jandourek použil citaci ze serveru Sinopsis, který pro změnu citoval tiskovou zprávu Mezinárodního oddělení ÚV KSS Číny. Pan Hamáček na základě zveřejněné tiskové zprávy již protestoval vůči použití svého údajného výroku, který nikdy nevyslovil. Na základě toho byla tisková zpráva z čínského serveru stažena. Jan Hamáček nikdy nic podobného neřekl a důrazně se proti tomuto obsahu ohrazuje. Prosím o předání této informace panu Jandourkovi a případnou nápravu. Pro jakékoliv dotazy nebo upřesnění, vyjasnění či cokoliv potřebného jsem buď já nebo pan Hamáček k dispozici.
Děkuji a přeji hezký den
Jan Nováček tiskový tajemník předsedy Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR Jana Hamáčka
Jan Hamáček se od svého údajného výroku distancoval prostřednictvím oficiálního prohlášení: „Jan Hamáček na základě zveřejněné tiskové zprávy Mezinárodního oddělení ÚV KS Číny již protestoval vůči použití svého údajného výroku, který nikdy nevyslovil. Na základě toho byla tisková zpráva z čínského serveru stažena. Jan Hamáček nikdy nic podobného neřekl a důrazně se proti tomuto obsahu ohrazuje. “
Pokud jde o poslední čínské představení, asistují u toho práskači Státní bezpečnosti Vojtěch Filip a Oskar Krejčí. Krejčí, kterého některá média ráda citují jako „politologa“, je dle Ministerstva vnitra ČR evidován v seznamu spolupracovníků Státní bezpečnosti v řadě kategorií pod krycími jmény Oskar a Kaláb od roku 1975. Spolupracoval s 11. oddělením II. správy StB (zaměřena na mládež, vědu, školství a kulturu) a s X. správou StB (zaměřena na boj proti vnitřnímu nepříteli) jako důvěrník, agent a rezident, což byla funkce člověka, který řídil práci dalších agentů.
O Vojtěchu Filipovi škoda mluvit. Udával za peníze a pak si vysoudil, že prý nevěděl, že zpravodajská služba, které podepsal závazek, byla zařazena pod StB. To je skutečně už pro hodně prostomyslné.
Tohle jsou lidé, co bojují proti samozvaným elitám a takzvaným pražským kavárnám. Všelijakým zemanovcům je to samozřejmě úplně jedno. Pořád dokola. Blbí nebo navedení. Ono je to rozprostřeno na jisté škále. Kus toho a kus onoho. Výsledek je stejně tristní. Velký kus obojího, napadá nás.
Výraz kreatura znamená entitu, která je někým stvořena. Hádejte kým a proč.[ctete-foto]81681[/ctete-foto]