Miloš Zeman se v rozhovoru pro Radiožurnál vyjádřil například k Česko-čínskému investičnímu fóru či své prezidentské kampani. Rusko i Čínu nazval autoritativním režimem a nápad s vystoupením z V4 označil přímo za „peheovskou“ chybu.
Česko-čínské investiční fórum bylo podle prezidenta Miloše Zemana velmi úspěšné a protestovali proti němu jeho slovy „pouze čtyři“ lidé. Na reakci moderátora, že tomu mohlo být také proto, že ne každý o tomto fóru věděl, jelikož bylo pro novináře uzavřeno, uvedl Zeman jako důvod, že téměř všichni novináři ekonomice nerozumějí.
V otázkách politické kampaně se Miloš Zeman opřel do člena Úřadu pro dohled nad hospodařením politických stran a politických hnutí Jana Outlého. Outlý se nedávno vyjadřoval k návštěvám krajů prezidentem, které doporučoval zvážit, či zahrnout náklady do volebního limitu, podle Outlého by se totiž v případě vyhlášení voleb jednalo o prezidentskou kampaň, což Zeman odmítá. „Když jezdím do krajů čtyři a půl roku, tak si snad nikdo nebude myslet, že je to volební kampaň. Kdybych řekl, že je to volební kampaň, bude to volební kampaň,“ uvedl Zeman. Nadále trvá na tom, že prezidentskou kampaň nepovede.
Brexit je podle Zemana neštěstí pro obě strany tzv. lose-lose strategy. Z českého hlediska to znamená ztrátu 15 % evropského rozpočtu. Dlouhodobě je to čistá ztráta a mohou za to nejen Angličané, ale i neschopnost EU.
K dění Polsku se výrazněji vyjadřovat nechtěl se slovy: „Nejsem právník, justiční reforma je něco, čemu nerozumím, jsem jenom informován o tom, že prezident Duda bude tuto reformu vetovat.“ Dění v Polsku má podle prezidenta vliv na V4. Komentoval vyjádření Jiřího Peheho: „Jakýsi Pehe chce vystoupit z V4 (…).“ Opustit V4 by byla hrubá, přímo „peheovská“ chyba, uvedl. Naopak sám by rád V4 doplnil Rakouskem nebo i Slovinskem.
Z celého rozhovoru pro Radiožurnál bylo nejpřekvapivější vyjádření Miloše Zemana k Rusku a Číně, které nazval autoritativními režimy.