
Prezident Miloš Zeman FOTO: ČTK
FOTO: ČTK

NÁZOR / Tažení proti vládnímu koordinátorovi komunikace Otakaru Foltýnovi pokračuje ze všech sil. Proruská, dezinformační média jedou útoky plošně a samozřejmě se zapojily i Parlamentní listy, toto rejdiště všelijakých údajných bezpečnostních expertů a hřišťátko, kde si antisystémoví opoziční politici mohou vyřizovat účty se současnou vládou. Aby všechno získalo patřičný lesk, byl ze svého doupěte vytažen i bývalý prezident Miloš Zeman.
U Miloše Zemana došlo po ruské invazi na Ukrajinu v únoru roku 2022 k viditelnému zlomu. Je nutné uznat, že invazi odsoudil a považuje ji za nesmyslnou. V tom se liší od Václava Klause, který byl v šoku asi jen dva dny, načež se zase vrátil do starých rezavých kolejí, a dnes obviňuje z války Spojené státy americké a Západ. Spíše to ale dělá dojem, že Zeman se cítí Vladimirem Putinem uražen osobně, protože válkou udělal kremelský vůdce ze svých kolaborantů, propagandistů a vlivových agentů naprosté hlupáky. Na to je zřejmě Miloš Zeman citlivější než Václav Klaus. Jaké jiné důvody ještě způsobily tyto postřehnutelné rozdíly mezi oběma pány, bychom museli spekulovat.
Lidé mohou zaujmout rozdílné postoje oproti minulosti, mohou změnit názory, ale co se většinou nestane, je radikální změna osobnosti. Zeman je stejně vulgární a potměšilý a směřováním svých výroků stejně proruský, jako byl celé roky předtím.
„ParlamentníListy.cz měly možnost požádat o komentář k těmto výrokům emeritního prezidenta republiky Miloše Zemana. Ten při předložení Foltýnových výroků nevěřil vlastním uším. Vyjádřil obavu, aby výsledkem plukovníkovy práce nebylo zbudování koncentračních táborů,“ dozvěděli jsme se na tomto pochybném médiu 13. srpna.
„Projev plukovníka Foltýna je kongeniální s projevy význačných nacistů krátce po převzetí moci ve třicátých letech minulého století. Také oni mluvili o sviních, které je potřeba zlikvidovat, a také tu likvidaci prováděli. Přál bych si, aby plukovník Foltýn nedošel k budování koncentračních táborů,“ sdělil Miloš Zeman svým milovaným Parlamentním listům.
Zeman by měl být v hodnocení výroků druhých poněkud zdrženlivý. Na tiskové konferenci v roce 2017 Zeman předstíral, že žertuje, když mával dřevěnou maketou Kalašnikova s nápisem „pro novináře“.
Při setkání s Vladimirem Putinem v Pekingu v květnu 2017 Zeman řekl, že by měli „zlikvidovat“ novináře, protože „je jich příliš mnoho“. V Rusku přitom za Putinovy vlády řada novinářů přišla násilně o život a další skončili v lágrech, nebo museli odejít do exilu. V budově Rady Evropy ve Štrasburku Zeman řekl svému doprovodu, aby ho zbavili kameramana, jinak ho „zabije“.
Takhle by se dalo pokračovat, třeba: „Jsem přesvědčen, že inteligence českých novinářů je někdy na úrovni blbouna nejapného, což byl tvor žijící na Madagaskaru, ale byl právem vyhuben. České novináře se zatím vyhubit nepodařilo.“
Podstatnější ale je, že Zeman celé roky stál na straně stále víc se fašizujícího režimu, který stupňoval útlak opozice, věznil nevinné lidi, vraždil příslušníky opozice a který ještě před plnou invazí vedl osm let nevyhlášenou válku proti Ukrajině. Přitom sestřelil civilní letadlo společnosti Malaysia Airlines a zahynulo v něm 239 lidí. U nás ruští agenti vyhodili do vzduchu muniční skladiště ve Vrběticích a dva čeští občané přišli o život. Zabijáci ve službách Moskvy vraždí v zahraničí takzvané zrádce a ruští žoldáci ze skupiny Wagner placení Moskvou dělali to samé v Sýrii a v Africe.
Ale k nacistům Zeman přirovná Foltýna. Je to prolhané, nemorální a mimořádně nechutné.
Zeman není sám. Europoslanec za SPD Ivan David zase Otakara Foltýna přirovnal k Hitlerovi. „Nejen mě by asi zajímala svědectví lidí, kteří se postupně setkali s Otakarem Foltýnem, aby nám ozřejmili, kdy u něj vypukla velká touha bojovat s dezinformacemi a pak i s jejich nositeli, kteří jsou pro něj ‚zombíci‘ a ‚svině‘, které je třeba ‚oddělit‘, jak nedávno vyjevil na semináři sponzorovaném podle dostupných informací ambasádou Spojených států amerických. ‚Oni koušou své okolí, nakazí je svojí frustrací, nasraností, strachem a antisystémovostí.‘ S důchodci, sdílejícími řetězové maily, pak není podle plukovníka Foltýna ‚vůbec třeba ztrácet čas‘. Ti ostatně brzy vyhynou, že. Dále byla řeč o kopání příkopů kvůlivá tomu oddělení. Musím panu plukovníkovi ve službách Jeho Milosti prezidenta ČR prozradit, že s myšlenkou oddělování škodlivých živlů je trapně pozadu, a to i když ‚oddělíme‘ klasika AH, přeborníka v oddělování Židů, Slovanů a dalšího ‚rasového odpadu‘,“ vykládal si rozumy Ivan David.
Foltýn na rozhořčení extremistů, kolaborantů, dezinformátorů, fašistoidů a nechytrých lidí zareagoval.
Na svém Facebooku k tomu dopsal: „Proruští tro(t)llíci piští, že jsem o někom měl říct, že je sv*ně. Aby bylo jasno, můj výrok zněl: lidé obdivující a blahořečící tak neuvěřitelně zvrhlý režim, jako je současný Putinův … jsou lidé, kteří jsou velmi často nešťastní, zahořklí, zapšklí, smutní, opuštění nebo jen mající životní smůlu – anebo jsou to prostě jen sv*ně‘. Tedy pro pány Daniely Vávry a další manipulátory: pakliže kdokoliv obdivuje současný kremelský režim (i po tom, co i úplný idiot ví, kam vede kremelská agrese), je nezbytně jedním z výše uvedeného. To není radikalizace populace, to je prosté nazývání věcí pravými jmény.“
Někteří naši politici zřejmě trpí projekcí, kdy nechutné vlastnosti svoje a svých oblíbenců vidí v těch druhých. Takto zmatený člověk by samozřejmě neměl vykonávat žádné veřejné funkce.