Absolutním skandálem jsou návštěvy soudců, které provádí kancléř bez prověrky Vratislav Mynář u soudů různých instancí. Podle informací, které zveřejnil Respekt, jeden z nejbližších spolupracovníků Zemana obchází soudce, kteří řeší případy zajímavé pro Pražský hrad, a tlačí na ně, jak mají rozhodnout. Doslova jim má vysvětlovat, že prezident by byl rád, kdyby rozhodli tak a tak.

Řada lidí se diví, co si to ten Mynář dovoluje. On si ale nedovoluje nic. On takto jedná standardně. Je proslulý podivnými kšefty i tím, kde a jak získal obrovský majetek. České tajné služby ho považují za osobu, která může ohrozit bezpečnost státu, proto mu ani přes opakované žádosti a evidentní tlak odmítly udělit bezpečnostní prověrku. Bez té by u normálního prezidenta pracovat nesměl. Jenže Zeman si ho na Hradě drží dál a dál, až do konce svých (hradních) dnů.

Není tedy nic divného na tom, že se kancléř prezidenta republiky chová jako gangster. Nic jiného od něj ani čekat nemůžeme, jasně naznačily české bezpečnostní složky.

Plnou zodpovědnost za jeho chování nese Miloš Zeman. Jen díky němu je Mynář stále na Hradě. Jen díky Zemanovi může páchat ostudu a nepřijatelné tlaky v Praze a zvláštní parády se zakázkami v Lánech.

Neměl by rezignovat Mynář, ten v podstatě nemá ani na co. Měl by rezignovat Zeman. Mynář může provádět tyto šílenosti jen díky němu, navíc dělal tlaky v jeho zájmu.  Kauza Mynář je další bod na bohatém seznamu závažných důvodů, proč by Zeman neměl být prezidentem.

Zároveň nám pan prezident velmi přesně ukazuje, co se na svých výletech po Číně a Rusku naučil. Poslat služebného za soudcem a nadiktovat mu, jak má soudit. Tohle chování do západní demokratické země nepatří stejně jako pan prezident Zeman.

 

Revue Forum Banner
Štěpán Malát
Štěpán Malát
Další články autora