Miloš Zeman dnes vyráží na další část své státem placené předvolební kampaně, které jeho tým říká nekampaň. Tak jako před prázdninami ho budou jeho lidé vozit od kulturáku ke kulturáku, kde bude pan prezident debatovat s obyvateli. Aby se neřeklo, tak se vždy setká i se starostou oné vesnice.

Tyto cesty, které během svého funkčního období Zeman podnikl několikrát do každého kraje, jsou dlouhodobě terčem kritiky jeho odpůrců. Náklady na cesty, které jsou v řádu stovek tisíc na jeden „výlet“ totiž neplatí Miloš Zeman, ale kraje a obce, které navštíví. Zbytek nákladů pak jde za prezidentskou kanceláří. Zůstává tak jediným z kandidátů, který využívá stát při volební kampani. Od hrazení statisícových faktur až po drobnosti jako jsou auta s přednostní jízdou, policejní ochranu atd.

Že tyto výjezdy Miloše Zemana do krajů nejsou v pořádku, konstatoval také Úřad pro dohled nad hospodařením politických stran a politických hnutí. Podle jeho stanoviska jsou cesty problematické právě tím, že jejich převážnou část plní setkání na náměstích a v kulturních domech s lidmi. To je předvolební agitace. Miloš Zeman se jen trapně vymlouvá, že lidem neříká volte . A z čeho se skládá ta současná cesta po Moravskoslezském kraji?  Nejčastěji je to setkání s představiteli města a následně setkání s obyvateli. Takto Miloš Zeman za státní peníze nyní objede Větřkovice, Studénku, Nový Jičín, Český Těšín, Hlučín.

Proč se Miloš Zeman nedokáže postavit a říci: Ano, toto je moje kampaň, proto ta města nebudu objíždět prezidentskou limuzínou se státem placeným Ovčáčkem a nebudu chtít po krajích peníze na nocleh. Vše si zaplatím sám z vlastních peněz tak, jako ostatní kandidáti. Získal by víc sympatií než tím, co dělá.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner
Štěpán Malát
Štěpán Malát
Další články autora