Prezident republiky Miloš Zeman v nedělním pořadu TV Barrandov Jaromíra Soukupa Týden s prezidentem hodnotil vládu Andreje Babiše. Uvedl, že to sice dělá málokdy, ale že této vládě dává jedničku.

Zeman nejvíce ocenil ministryni financí Alenu Schillerovou, která prý dokázala snížit plánovaný deficit z padesáti miliard na čtyřicet miliard korun. Dále Miloš Zeman vyzdvihl rychlou a dobrou komunikaci mezi ministerstvy. Dodal také, že dobrou komunikaci ve vládě si pochvalují i oba předsedové koaliční vlády Andrej Babiš i Jan Hamáček.

Na otázku, zda mu nechybí ministr zahraničí, Zeman řekl, že ministra máme. „Je jím Jan Hamáček,“ uvedl prezident.

Tím Zeman jasně odmítl představy ČSSD, že se navzdory Zemanovu nesouhlasu stane ministrem zahraničí Miroslav Poche. „Může si to myslet, že bude ministrem.“ To je ale podle Zemana všechno, co může Miroslav Poche dělat.

Skutečnost, že je tento plán již bez šance, potvrdil rovněž předseda vlády Andrej Babiš, který řekl na TV PRIMA, že Poche prostě ministrem zahraničí nebude.

„Působení pana Pocheho je velice negativní, je jasné, že on nebude ministrem,” uvedl Babiš. Podle premiéra je nepřijatelné, aby se Poche na ministerstvu zahraničí choval, jako by ministrem byl.

Předseda Hamáček, který si podle prezidenta prý tak pochvaluje vládní spolupráci s hnutím ANO, odmítl kritiku Pocheho komentovat oznámil, že hodlá téma ministra zahraničí řešit až po komunálních a senátních volbách.

Na konci pořadu Miloš Zeman pozdravil školáky, kteří nastupují v pondělí do prvních tříd. Vzkázal žákům, aby dávali přednost papírovým knihám před tou „elektronickou zhůvěřilostí“. Jaromír Soukup na to pětkrát zopakoval, že je z návštěvy potěšen.

Po pořadu Týden s prezidentem následuje na TV Barrandov pořad Bez cenzury, v němž je hostem Tomio Okamura a kritizuje Evropskou unii kvůli imigrantům…

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner
FORUM 24 MONITOR
Další články autora