Obavy o bezpečnost německých občanů vyslovil v debatě pro veřejnoprávní televizi ARD vrchní policejní komisař. Bezpečnostní složky jsou totiž přetížené a není výjimkou, že se občané nemohou dovolat na tísňovou linku nebo příjezd policie trvá tak dlouho, že pachatelé stačí utéct. Policejní důstojník z Kolína nad Rýnem, kde došlo k silvestrovským incidentům, kdy byly sexuálně napadeny desítky žen, přiznal, že jeho kolegové neví, jak dál.
Na vyostřenou debatu, které se zúčastnili bezpečnostní expert z německého ministerstva vnitra Wolfgang Bosbach, šéf kriminálky z Kolína nad Rýnem Rüdiger Thust, Emitis Pohlová, matka dvou dcer, sociální pracovník Samy Charchira a právník Ingo Lindemann, který obhajuje jednoho z údajných pachatelů z Kolína nad Rýnem, upozornil server Securitymagazin.cz. „My prostě nevíme, jak dál! Pokud občané nevěří policii, tak můžeme celý krám zavřít! Navíc, jak má policista zjistit totožnost pachatele, když ten u sebe nemá doklady? To máme volat do Bagdádu a ptát se na jeho jméno?!“ ptal se policista z Kolína nad Rýnem. Kriminální komisař vysvětlil, že pokud jde o trestnou činnost v Kolíně nad Rýnem, tak největším problémem jsou přistěhovalci ze severní Afriky.
[ctete-foto]41778[/ctete-foto]
Bezpečnost německých žen je ohrožena
Na jejich sexuální útoky z přelomu roku znovu upozornila i Emitis Pohlová. Podle ní byli útočníky migranti – „typické válečné děti“ a obává se, že sexuální útoky a krádeže budou pokračovat. S jejím názorem překvapivě souhlasil i komisař, který potvrdil, že se německé ženy nemohou cítit bezpečně. To ovšem odmítl Charchira, který varoval před paušalizací, protože násilí nemají na svědomí pouze uprchlíci. To potvrdil i zástupce ministerstva vnitra, který řekl, že krádeže a vloupání existovaly vždy, ať byly páchány východoevropskými gangy zlodějů nebo dalšími zločinci.
[ctete-foto]41667[/ctete-foto]
Nikdo nesmí brát zákon do svých rukou
Obhájce Lindemann varoval před útoky, které by němečtí občané mohli podniknout proti migrantům. Strach podle jeho slov není dobrým rádcem a jediný, kdo má právo zasahovat, je policie. Problémem je prý i fakt, že mladí lidé především z Alžírska, Maroka nebo Tuniska, kteří jsou přistiženi při krádežích nebo loupežích, jsou sice zatčení, ale po nějaké době jsou propuštěni z vazby, protože nemají platné doklady. A to je také důvod, pro nemohou být deportováni.
Nemožnost deportovat kohokoliv bez dokladů si podle Lindemanna uprchlíci velmi dobře uvědomují. To potvrdil i policejní komisař Thust. „Německo vůbec neví, kdo se pohybuje na jeho území. Úřady nemají informace o tom, zda se nejedná o zločince nebo pachatele trestné činnosti už v jejich domovských zemích. Jak mají tedy německé úřady tyto osoby deportovat, když neznají ani jejich národnost? A když se jejich popis hodí tak na Alibabu a čtyřicet loupežníků?!,“ píše Securitymagazin.
Situace v Německu je podle policejního komisaře krizová a je třeba ji neprodleně řešit. „Každý den ráno máme v policejních celách osm až devět zadržených pachatelů „přistěhovaleckého původu“, všichni jsou násilníci a pod vlivem drog,“ sdělil v debatě znepokojivou informaci. Matka dvou dětí se proto bojí beznaděje, která může občany Německa čekat. „Budou se vůbec tito lidé schopní a ochotní integrovat?,“ zopakovala otázku, na kterou hledají odpověď v mnoha evropských zemích.