Pořad 168 hodin leží politikům v žaludku dlouhodobě. Nyní se k nim přidávají i média, o jejichž serióznosti a objektivitě by se dalo zcela jistě polemizovat. Protože se však Parlamentní listy a Jaromír Soukup nevzmůžou na nic jiného, než jsou trapné útoky na Českou televizi a její zaměstnance, stala se terčem hloupých provokací Nora Fridrichová. Moderátorka 168 hodin a žena, která se nebojí stát za demokratickými ideály.
Plivance kritiků pořadu veřejnoprávní televize v současnosti vystřídaly házení špíny na jiný vydařený výtvor skupiny kolem šéfredaktora publicistické žurnalistiky Marka Wollnera, Reportéry ČT. Ty nesnáší například Andrej Babiš, který jeho tvůrce označil za zkorumpovanou pakáž, nebo hradní pán.
Nyní jsou ovšem veškeré ataky mířeny na redakci 168 hodin. Vzhledem k tomu, že si ukřičení hrdinové troufnou pouze na slabší, je kritika směřována na moderátorku pořadu Noru Fridrichovou. Tato žena se totiž nebojí projevovat mimo televizní obrazovku svůj politický názor, a to nemohou pseudonovináři z dezinformačních Parlamentních listů a nekonečně zoufalý „moderátor“ bezvýznamné televize překousnout.
Proto je Fridrichová nyní tématem zpráv, které ji mají zdiskreditovat a udělat z ní nepřítele státu. Hloupost zbabělých kritiků je ovšem do očí bijící a může oslovit pouze rozumově slabší jedince. Taktika „za vším zlem hledej Fridrichovou“ je tak trapná, že snad ani nemůže urazit.
Sotva se totiž dá napsat o práci moderátorky ČT něco negativního, neboť její vystupování před kamerou je naprosto v pořádku. Hloupí kritici ovšem staví své teze tak, jako by snad Fridrichová ovládala celou veřejnoprávní televizi a diktovala, o čem se mají točit „účelové“ reportáže a kdo má být „hanoben“. Tak velké slovo však moderátorka 168 hodin opravdu nemá.
Musí se tedy občas použít nějaká berlička, pomocí níž se dá na Fridrichovou zaútočit. Parlamentní listy tak dokáží její jméno dostat do titulku, aniž by s ní zpráva měla cokoliv společného. Stačí, aby se člověk, o němž píší „pochvalný“ text, třeba na minutu objevil v nějaké reportáži 168 hodin. Soukup zase vymýšlí konstrukce, které by dal sotva dohromady jakýkoliv autor sci-fi románů.
Hysterický konferenciér by klidně spojil Fridrichovou i s nevolí basketbalisty Tomáše Satoranského, který se odmítl ve Washingtonu setkat s premiérem Babišem. Podle Soukupova prapodivného myšlení by totiž mohla Fridrichová přes svého partnera, sportovního komentátora Roberta Zárubu, poslat hráči NBA tajnou depeši, kvůli níž měl Babiš pokažený zážitek ze zápasu.
Tak „ujeté“ je přemýšlení prohradních „novinářů“, kteří mají za úkol jakkoliv znevažovat práci České televize. A když si mohou za terč vybrat ženu, je to pro ně lepší, neboť nečekají žádnou odezvu. Vybrali si ale špatnou osobu. Nora Fridrichová skutečně není uplakaná moderátorka, která by se z nějakého Soukupa hroutila.
Proto se musí na Barrandově připravit, že možná ještě uslyší o dluzích místního šéfa, o nichž už reportáže 168 hodin podrobně informovaly. Nebude to však reakce na laciné výkřiky, ale pouze dobře udělaná investigativní práce. Za tu mají Fridrichovou diváci rádi a zamindrákovaní kritici ji kvůli ní nesnášejí.