Kreml se překonal v absurdních prohlášeních, když nařkl Německo, že je státem s řízenou manipulací informacemi a mediálním obsahem. Od vlády si tím vysloužil malé školení ze svobodné žurnalistiky.

Německá vláda odmítla nařčení ruského ministerstva zahraničí, podle nichž německá média vedou státem řízenou kampaň proti Rusku.

„Ten, kdo vypouští do světa podobné scestné domněnky, buď má jen malé povědomí o svobodě tisku i Německu samém, anebo Německo záměrně staví do špatného světla,“ citoval prohlášení vlády v reakci na nejnovější nařčení z Kremlu německý rozhlas Dlf24.

Předsedkyně vládní CDU Krampová-Karrenbauerová řekla zpravodajskému serveru t-online.de, že ruská vláda ruku v ruce s levicovými i pravicovými populisty agresivně napadá německá média i novináře.

Vládní zmocněnec pro otázky Ruska Wiese (SPD) zároveň zdůraznil, že ke svobodným médiím patří i zprávy, které mohou vyvolávat zlobu.

Výměnu spustila mluvčí ruského ministerstva zahraničí v Moskvě Marija Zacharovová prohlášením, že stanice „RT Deutsch“ a server „Sputnik“ nejsou v Německu kritizovány, ale pronásledovány. Má se tak dít prostřednictvím řízené kampaně, na níž se údajně podílí i stát. Její nařčení okamžitě odmítla organizace Reportéři bez hranic. Žádné příklady, v čem by útoky na dezinformační média Kremlu měly spočívat, Zacharovová ani  neuvedla, a na místo toho se jen omezila na výčet tří německých médií, která takto zjevně chtěla očernit. Server Forum24 na sebe nebude brát roli užitečného idiota Kremlu, aby je po ní v této souvislosti opakoval.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner